Rise of Empires: Ottoman dizisinin yayın tarihi ve görselleri!

Rise of Empires: Ottoman dizisinin yayın tarihi belli oldu. Netflix’te gösterilecek Osmanlı Devleti’nin yükselme dönemini ve Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alan mini belgesel serisi 24 Ocak 2020’de yayınlanacak.

Hakan: Muhafız ile başladığı yapımlara, Atiye, Aşk 101 gibi dizilerle devam eden Netflix Türkiye yeni yapımlarla devam ediyor. Bu yapımlar ile 1.5 milyonu geçen üye sayısını arttırmaya çalışan platform Türkiye ve Dünya’daki izleyicilerin ilgisini çekebilecek bir belgesel dizisi için çalışmalarının sonlarında yaklaştı. Fatih Sultan Mehmet’in hayatını konu alacak belgesel dizisi 2020’nin Ocak ayının son günlerine doğru yayına girecek.

Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında yazılan ve yapımcılığını Karga Seven ile birlikte STX Entertainment’in üstlendiği belgesel dizisinin yönetmenliğini Emre Şahin üstleniyor. Çekimleri ise İstanbul çevresinde gerçekleşen Rise of Empires serisinin ilk sezonu altı bölümden olacak. Henüz ikinci sezonu olup olmayacağı belli olmayacak yapımın detayları ve görselleri paylaşıldı.

Rise of Empires: Ottoman dizisi 24 Ocak 2020 Netflix

İlginizi Çekebilir: Atiye fragmanı yayınlandı! 27 Aralık tarihinde Netflix ekranlarında

Rise of Empires: Ottoman mini belgesel serisi Ocak 2020’de yayınlanıyor

Dizi, tarihte çokça yer alan Fatih Sultan Mehmet’in yükselişini ve İstanbul’un fethini konu olarak anlatmaya çalışırken dönemin Osmanlı İmparatorluğu’nu farklı bir açıdan ele alacağı belirtiliyor. Bu yapım belgesel ve kurgu türlerinde bir teknikle aktarılacak.

Oyuncu kadrosunda ise Tuba Büyüküstün, Cem Yiğit Üzümoğlu, Selim Bayraktar, Birkan Sokullu, Osman Sonant, Tolga Tekin, Ushan Çakır, Damla Sönmez gibi isimler bulunuyor. Rise of Empires: Ottoman, 24 Ocak 2020’de Netflix Türkiye ekranlarından izlenebilecek. Fragman yayınlandığı zaman sizlerle paylaşacağız.

Rise of Empires: Ottoman dizisi 24 Ocak 2020 Netflix

Rise of Empires: Ottoman dizisi 24 Ocak 2020 Netflix

(Güncelleme: Rise of Empires dizisinin fragmanı paylaşıldı.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

(English) What We Do In The Shadows Dizisi FX ile GeliyorLook FX orders first season of What We Do in the Shadows TV show

Komedi-korku türündeki vampir filmi What We Do In The Shadows‘un dizisi FX ile…

Zach Galifianakis’in Programı Between Two Ferns Film Oluyor

Between Two Ferns programı Netflix tarafından film olarak geri dönüyor. Geçtiğimiz yıllarda…