Netflix Türkiye'nin Rise of Empires: Ottoman dizisi hakkında bilgiler!

Rise of Empires Ottoman dizisinin ilk fragmanı ve detayları paylaşıldı. Netflix Türkiye yeni yapımında Osmanlı İmparatorluğu Padişahı Fatih Sultan Mehmet’in hayatına odaklanacak.

Netflix Türkiye, 1.5 milyonu aşkın üye sayısına özel yeni yapımlar yapmaya devam ediyor. Bu konu için hem Türkiye hem de Dünya’da izleyici kitlesi yakalayacağı tahmin edilen bir konu üzerine ilk sezonu 6 bölüm sürecek bir diziyi yakında yayınlayacaklar. Prof.Dr. A.M Celal Şengör ve Dr. Emrah Safa Gürkan danışmanlığında yazılan ve yapımcılığını Karga Seven ile STX Entertainment’in üstlendiği belgesel dizisinin yönetmenliğini Emre Şahin yapıyor.

Rise of Empires Ottoman dizisinin yayın tarihi ve konusu

Dizinin çekimleri ise İstanbul çevresinde gerçekleşirken ilk sezonun yayın tarihini bundan 1 ay öncesinde sizlerle paylaşmıştık. Rise of Empires serisinin ilk sezonu altı bölümden olacak ve 24 Ocak tarihinde yayınlanacak. Dizinin 2. sezonuyla ilgili bilgiler geldikçe sizlerle paylaşacağız.

Peki dizinin oyuncu kadrosunda kimler yer alıyor şöyle bir göz atalım: Oyuncu kadrosunda Cem Yiğit Üzümoğlu, Tuba Büyüküstün, Birkan Sokullu, Selim Bayraktar, Osman Sonant, Damla Sönmez, Tolga Tekin ve Ushan Çakır gibi isimler bulunuyor.

Fatih Sultan Mehmet’i Cem Yiğit Üzümoğlu canlandırıyor. Cem Yiğit Üzümoğlu, Netflix’in Hakan: Muhafız ve Kanal D’nin Adı Efsane dizilerinde de yer almıştı. Dizinin anlatım bölümlerini ise Game of Thrones (Taht Oyunları) dizisinden bildiğimiz Tywin Lannister karakterine hayat veren Charles Dance seslendiriyor.

Rise of Empires’ın konusu, 15. yüzyılda yaşamış olan Fatih Sultan Mehmet’in hikâyesini anlatacak. Sultan II. Mehmed’in 13 yaşında tahta çıkmasıyla başlayan dizi, İstanbul’un fethini ve Osmanlı İmparatorluğu’nun yükselişini konu ediniyor.

Dizinin yapımcısı STXtv’nin Başkan Yardımcılarından Jada Miranda, “STXtv olarak ilgimizi en çok çeken şeyler, dünyadaki karşıt görüşler arasında köprü vazifesi görebilen hikâyeler. Bu hikâye de bize kültürlerin çatışması konusunda yankılarını bugün dahi hissedebildiğimiz çok heyecan verici bir perspektif sunuyor” diyerek belirtiyor. Dizinin dili ise İngilizce olacak. 24 Ocak 2020 tarihinde Netflix ekranlarında yayınlacak Rise of Empires Ottoman’ın 1. Sezonunun ilk fragmanını aşağıdaki bağlantı aracılığıyla izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Red Dead Redemption 2’den Fragman Yayınlandı

Rockstar Games‘in efsanevi oyunlarından Red Dead Redemption 2‘nin fragmanı yayınlandı. 18 Mayıs 2010…

Tool 2019’da Yayınlanacak Yeni Albümün Kayıtlarını Tamamladı [Video]

Uzun zamandır beklenen ve 2019’da çıkması muhtemel Tool albümünün kayıtlarının tamamlandığı söyleniyor.…