Ridley Scott Resmi Olarak Gladiator 2 Üzerinde Çalıştığını Açıkladı

Yönetmen Ridley Scott resmi olarak Gladiator serisinin devamı olacak Gladiator 2 için çalışmaya başladığını açıkladı.

Ünlü yönetmen 18 yıl önce 2000’de vizyona giren ve çok sevilen filmi Gladiator‘u ikinci filmle devam edeceğinin müjdesini verdi. İlk filmle 11 Oscar kategorisinde aday gösterilen yapım En İyi Film alırken En İyi Aktör ödülü Russell Crowe’a gitmişti. Crowe’un Maximus adlı karakteri ilk filmde sona erdiği için yeni devam eden seride Lucilla’nın (Connie Nielsen) oğlu Commodus’un (Joaquin Phoenix) yeğeni Lucius üzerinde hikaye devam edecek. Peter Craig’in senaryosunu yazacağı serinin devam filminin ilkinde Roma İmparatorluğu’na en parlak dönemi yaşatan General Maximus, girdiği bir meydan savaşından daha zaferle çıkmıştır. Artık tek hayali bir an önce evine dönerek karısı ve ailesine kavuşmaktır. Fakat, Roma İmparatoru Marcus Aurelius ,Maximus’a önemli bir görev verir ve iktidara sahip çıkmasını rica eder. İmparatorun oğlu olan Commodus, iktidarın elinden alınacağını anlayınca general ve ailesini öldürme emri verir. Maximus ölümden kurtulur ve gladyatörler arenasına sürgün edilir. Bundan sonra Roma’ya geri dönen güçlü gladyatör Maximus’un tek amacı Commodus’u öldürerek karısı ve oğlunun katledilmesinin intikamını almaya çalışmasını seyretmiştik.

Gladiator 2 Officially In The Works From Director Ridley Scott

Şu sıralar Raised By Wolves serisinin pilot bölümünü çekecek Ridley Scott 1-2 filmden sonra Gladiator 2 için kamera karşısına geçecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.