Eylül ayının 26-30’u arası düzenlenecek Red Bull Music Festival İstanbul etkinliğinin programı açıklandı.

New York, Los Angeles, Paris, Johannesburg, Berlin, Viyana, Sao Paulo gibi 14 şehirde düzenlenen festival arasına İstanbul’u da katıyor. Bu sene 20. kez düzenlenecek festival, 5 gün boyunca 4 farklı konsept ile yapılacak. Red Bull Music Academy kavramıyla müziğe destek veren firma bu etkinlikle de o ruhu devam ettirmeye çalışıyor. 26 Eylül’de Avusturya Başkonsolosluğu/Avusturya Kültür Ofisi Bahçesi’nde gerçekleşecek Round Robin isimli emprovize düet gecesi, Murat Ertel öncülüğünde oluşturulmuş 14 sanatçılık programıyla geliyor. Gecenin konuklarıysa Ah! Kosmos, Cahit Berkay (Moğollar), Chiltzy, Dr. Das (Asian Dub Foundation), Gökçe Gürcay (Gevende), Eralp Güven (Islandman), Hans Joachim Irmler (Faust), Lydia Kavina, Şirin Pancaroğlu, Aybike Çelik Özbey (Reptilians From Andromeda), Okay Temiz ve Hakan Vreskala sahne alacak.

Red Bull Music Festival İstanbul Programı Açıklandı - 26-30 Eylül'de

 

28 Eylül Cuma günü İstanbul boğazında süzülerek başlayacak East vs West buluşması, şehrin iki farklı yakasından hip hop MC’leri ve prodüktörlerini bir araya getirecek. Ardından Zorlu PSM’de devam edecek gecede Türkiye’den Ezhel ve Kamufle & Dostları konserlerinin yanı sıra Little Simz ve Zebra Katz performanslarını göreceğiz. Cumartesi günü Beykoz Kundura’ya taşınacak olan festival, iki ayrı sahnede heyecan verici programlarla Red Bull Music Academy’nin 20. yılını kutlayacak. Söz konusu sahnelerden “Experimental” başlıklı sahnede izleyeceğimiz isimler Pan Daijing, The Bug vs Miss Red, İpek Görgün & Fennesz ve Dopplereffekt. Aynı gece “Rave” sahnesi de Robogeisha B2B Seretan, Sassy J B2B Volcov, Talaboman ve Barış K B2B Vladimir Ivkovic performanslarına ev sahipliği yapacak.

Festival boyunca Art of B-Movies isimli özel bir program da katılımcıları bekliyor. Kadıköy Sineması’nda gece yarısı seanslarında her gün ücretsiz olacak gösterimlerde sırasıyla Süpermen Dönüyor, Yılmayan Şeytan,Tarzan Vahşi Adam ve Şeytan filmleri gösterilecek. Ayrıca 27 Eylül gecesi gerçekleşecek Yılmayan Şeytan filmi için Gaye Su Akyol ve Bubituzak sahne alacak. Performanslara Can Evrenol, Güven Erkin Erkal, Kunt Tulgar ve Melikşah Altuntaş’ın katılımıyla B-movie akımı üzerine bir sohbetleriyle ısınacağız. Art of B-Movies başlığı altında iki ayrı sergi de festivalde ziyarete açılacak. Art of B-Movies: The Remake Exhibition’da söz konusu dönemin filmlerine Türkiye’den 20 ayrı sanatçının hazırladığı yeni posterler sergilenecek. Art of B-Movies: Archive ise Güven Erkin Erkal’ın şahsi arşivinden 20 poster gösterilecek.

Red Bull Music İstanbul festivalinin biletlerine şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.