Müzik senin için zamanı geçirmekten çok daha öteyse bu şansı kaçırma. Red Bull Music Academy Montreal’de kendini gösterip bir çok yetenekli insanla tanışıp güzel işler çıkarabilirsin.

Bundan tam 17 yıl önce Berlin’de bir depoda başladı her şey. Detroit menşeli techno’nun ilk kuşak temsilcilerinden Jeff Mills, bundan sonra Red Bull Music Academy sürecinin alametifarikası haline gelecek “lecture”ların ilk konuğuydu. O zamandan bu yana, yılda bir kez bir aylığına dünyanın bambaşka bir şehrine taşınıyor Academy. Ve bu süreçte, dünyanın dört bir tarafından gelen umut vadeden genç müzisyenler, dünya çapında ün sahibi kıdemli meslektaşlarıyla buluşuyor, onlarla stüdyo seansları gerçekleştiriyor ve performans sergiliyorlar. Bu gelenek, 1998’den beri devam ediyor.
Bugüne dek São Paulo, Cape Town, Londra, Dublin, Roma, Seattle, Melbourne, Toronto, Barselona, Madrid, New York, Tokyo ve Paris’i ziyaret eden Red Bull Music Academy’nin 2016’daki üssü ise Montreal olacak. Başvurular 18 Ocak’ta açıldı ve 7 Mart’a kadar devam edecek. Başvuru adresi apply.redbullmusicacademy.com

 

rbma.010003de

2015’te Paris’i üssü seçen Academy, 93 ülkeden 4000’in üzerinde başvuru almıştı. 2014’te Tokyo’yu ziyaret edeceğini duyurduğunda ise Red Bull Music Academy’ye başvuru sayısı 6000’leri bulmuştu.

1998’den bu yana dünya genelinde 63’ü aşkın ülkeden 1000’e yakın katılımcı RBMA deneyiminin bir parçası oldu.

Academy’de neler olur?

Red Bull Music Academy’de ev sahibi şehir her yıl değişiyor.

Değişmeyen şeyse, ziyaret edilen şehirde kurulan üssün eşsiz, Red Bull Music Academy’ye özel olması. Geçici yerinde, konuşlandığı mekanı işinin ehli isimlerin yardımıyla “dönüştüren” Academy, dünyanın dört bir yanından gelen katılımcılarını burada ağırlıyor. Workshop’lar, sohbetler, stüdyo seansları burada gerçekleşiyor.

Sadece katılımcıların adım atabildiği özel olarak tasarlanan stüdyolarda 7/24 hareketlilik söz konusu. Katılımcılar birlikte müzik üretebiliyorlar, yanı sıra önemli müzisyenler ve prodüktörler de onlarla birlikte seanslara katılıyor, onlara tüyolar veriyor.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…