Nicole Kidman‘ın başrolünde bulunduğu Queen of the Desert filminden fragman yayınlandı. Normalde Türkiye’de de Mayıs 2016’da vizyona girmiş olan film yurtdışında bir türlü vizyona girememişti. Ancak online olarak bulabildiğiniz yapım bu 14 Nisan’da sinemalarda olacak.

Filmin sinopsisi şu şekilde “Oueen of the Desert, 1920’lerde Orta Doğu’nun siyasi düzeninin rotasını belirlemede önemli bir rol oynayan tarihçi, yazar ve İngiliz gizli servisi üyesi Gertrude Bell’in (Nicole Kidman 1868-1926) hikayesi etrafında döner. İngiltere’de kendisine uygun bir eş adayı bulamayan tahsilli genç kadın Tahran’a doğru yola çıkar. Kumar düşkünü diplomat Henry Cadogan (James Franco) ile yaşadığı trajik aşk hikayesinin ardından pes eden Bell kendi hayatından vazgeçer ve yeni yerler arayan bir kaşif olarak yoluna devam eder. Osmanlı İmparatorluğu’nun parçalanmasından önce genç kadın yeni diller öğrenir, çok sayıda kitap çevirir, Bağdat’ta ve Kahire’de yüksek rütbeli Müslümanlarla tanışır, dahası cesareti ve saygısından dolayı herkesin güvenini kazanır. Orta Doğu ve İngiltere arasında ara bulucu olan Bell, I. Dünya Savaşı’ndan sonra yeni sınırların çizilmesine katkıda bulunur. Ve sonra aşk genç kadının kapısını bir kez daha çalar. ”

Yönetmenliğini Werner Herzog’un yaptığı filmde Nicole Kidman dışında oyuncu kadrosunda da Robert Pattinson, James Franco, Damian Lewis ve Jay Abdo gibi yetenekli oyuncuların bulunduğu yapımın fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.