Prince Albümleri Stream Servislerinde Yerini Aldı
|

Prince Albümleri Stream Servislerinde Yerini Aldı

2016’nın birçok kaybından sanatçı Prince’in klasikleşen bütün albümleri müzik stream servislerinde sunulmaya başlandı. Warner Music Group ile imzaladıkları lisans antlaşmasından sonra Spotify’da da bu albümleri görmeye başlamış olduk.

Geçtiğimiz günlerde en sevilen şarkılarının bir arada yayınlanacağı “4Ever” albümünde bir de daha önce hiç yayınlanmayan bir şarkı “Moonbeam Levels” yer alacağının haberini vermiştik.

Prince Albümleri Stream Servislerinde

Şarkının 1982 yılında yapımı tamamlanan “1999” albümünün kayıtları sırasında yapıldığı biliniyor. Bu zamana dek hiç yayınlanmamasına yahut hiçbir konser kaydı bulunmamasına rağmen şarkı üstünde birkaç kez düzenlemede bulunulmuş. Böylelikle 1978 “For You” albümünden itibaren olan eserlerine ulaşabileceğimiz. Darısı müzik streamlerinde bulunmayan diğer grupların başına. Ölüm sebebi olarak ise sanatçının vücudunda aşırı doz fentanil maddesine rastlandı.

Aşağıdaki bağlantıdan Steven Wilson’un da Prince’ın “Sign o’ the Times ” adlı şarkısına yaptığı yorumu Hindistan’dan görüntüler eşliğinde izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.