Sanal Bebek (Tamagotchi) Geri Dönüyor
|

Çocukluğumuzun nostaljik oyuncaklarından Sanal Bebek (Tamagotchi) geri dönüyor.

Tamagotchi 90’lı yıllara damgasını vuran ve sanal bebek olarak andığımız bir oyuncaktır. Bandai firması tarafından üretilen bir sanal evcil hayvandır. WiZ’den Akihiro Yokoi ve Bandai’den Aki Maita tarafından yaratılmıştır. 1996’da Japonya’da ve Mayıs 1997’de ise diğer ülkelerde satışa sunuldu. Kısa sürede 1990’ların ve 2000’lerin başlarındaki en büyük oyuncak akımlarından biri haline dönüştü. Şu zamana kadar dünya genelinde 82 milyondan fazla bu oyuncaktan satılmıştır. Ufak tefek olan bu oyuncak düğmelerin sayısı değişebilse de, genellikle üç düğmeden oluşan yumurta şeklinde bir yapısı vardır. Adı ise yumurta anlamına gelen tamago ile izlemenin eş anlamlısının birleşimiyle verilmiştir. Pokémon x Tamagotchi beraber bir işbirliğini imza atıyor. Böylece Eevee adlı pokemonu artık bu oyuncakla beraber satışa sunulacak.

Pokémon: Let’s Go and Tamagotchi Collaboration is On Way

Pokemon: Let’s Go isimli oyunun önümüzdeki haftaya çıkacağını ve beraberinde böyle bir kampanya yürütüleceği söyleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.