PlayStation 5 yükleme süresiyle PlayStation 4 konsolu karşı karşıya
|

PlayStation 5 yükleme süresiyle PlayStation 4 konsolu karşı karşıya

Sony’nin yaptığı yeni bir etkinlikte PlayStation 5 ve PlayStation 4 yükleme süreleri karşılaştırıldı.

Firmanın yeni oyun konsolu için meraklı bekleyiş sürüyor. Kısa bir süre kalsa da yeni PlayStation 5 konsolu için bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor. Ama Japonya merkezli firma yeni oyun konsolu için yaptığı çalışmaları ara sıra göstermeye devam ediyor. Hatta geçtiğimiz günlerde Japonya’da düzenlenen bir etkinlikte PlayStation 4 ve 5’in yükleme süreleri karşılaştırıldı. Wall Street Journal’da yazar olarak çalışan Takashi Mochizuki, Sony’nin bir etkinliği sırasında attığı tweet ile bir video paylaşıyor. Paylaştığu bu tweet’te Sony‘nin resmi olarak mevcut oyun konsolu PlayStation 4 ile ‘geliştirme aşamasındaki yeni nesil konsol’ olarak bahsettiği PlayStation 5’in yükleme hızlarının karşılaştığını belirtiyor.

PlayStation 5 ile oyunları açarken beklemeye son

PlayStation 5 ile oyunları açarken beklemeye son

Videoda firmanın her iki ürünü önce ayrı ayrı çalıştırdı. Sonra yükleme hızını karşılaştırmak için aynı oyundan bir adet sahneyi iki ayrı konsolda açtı. PlayStation 4’te 8,1 saniye süren yükleme PlayStation 5’te sadece 0,8 saniye sürdü. Bu yapılan karşılaştırma, PlayStation 5’in iyi bir SSD teknoloji ile geleceği iddialarını da kanıtlamış oluyor. Çok hızlı olacağını gördüğümüz konsol ile ilgili çalışmalar devam ediyor. Sony CEO’su oyun deneyimini geliştirmek için birçok farklı şirketle beraber çalışıyor. PlayStation 5 çıkış tarihi ve detayları da henüz belirsiz. Ancak 2020 yılında 500 dolarlık bir fiyat etiketiyle piyasaya çıkması olası duruyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.