Pope Francis gives his thumb up as he leaves at the end of his weekly general audience in St. Peter’s square at the Vatican, Wednesday, Sept. 4, 2013. (AP Photo/Riccardo De Luca)

Papa Francis dünyaya umut, inanç ve birlik mesajı yaymak adına 2015 Kasım ayında “Wake Up!” adında bir progressive-rock albümü çıkarmaya hazırlanıyor. Albümden “Wake Up! Go! Go! Forward!” adlı bir parça yayınlandı bile. Şarkıda geçen sözlerden birkaçı ise şöyle:

“Uyan! Uyan! /  Tanrı sana verdiği sorumluluğu biliyor / Uyanık olmaktır görevin / Kutsallığın güzelliğini göremeyecek kadar kör eden baskılara, baştan çıkarmalara ve günahlara göz yummak değil / Uyuyanlar söyleyemez, oynayamaz, eğlenemez” şeklinde devam eden sözlerle insanlığa uyanıp hareket etmeleri mesajını veriyor.

1035x1035-Untitled

Albümde İtalyanca, İngilizce, İspanyolca ve Portekizce dillerinde; barışı, saygınlığı, dünya ve doğa sevgisini, ve yardıma muhtaç insanları konu alan 11 adet şarkı olacak. Avrupa’dan başka bir kıtada (Güney Amerika-Arjantin) doğan ilk Papa olarak bilinen Papa Francis tüm insanlara eşitlik ve adalet sağlanması konusunda barışçıl bir tavır sergiliyor; hatta eşcinsel evliliğe de sıcak baktığı söylentiler arasında.

 

Böylesine ilginç bir albümü beklerken, yayınlanan ilk şarkıya hep birlikte göz atalım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…