Pope Francis gives his thumb up as he leaves at the end of his weekly general audience in St. Peter’s square at the Vatican, Wednesday, Sept. 4, 2013. (AP Photo/Riccardo De Luca)

Papa Francis dünyaya umut, inanç ve birlik mesajı yaymak adına 2015 Kasım ayında “Wake Up!” adında bir progressive-rock albümü çıkarmaya hazırlanıyor. Albümden “Wake Up! Go! Go! Forward!” adlı bir parça yayınlandı bile. Şarkıda geçen sözlerden birkaçı ise şöyle:

“Uyan! Uyan! /  Tanrı sana verdiği sorumluluğu biliyor / Uyanık olmaktır görevin / Kutsallığın güzelliğini göremeyecek kadar kör eden baskılara, baştan çıkarmalara ve günahlara göz yummak değil / Uyuyanlar söyleyemez, oynayamaz, eğlenemez” şeklinde devam eden sözlerle insanlığa uyanıp hareket etmeleri mesajını veriyor.

1035x1035-Untitled

Albümde İtalyanca, İngilizce, İspanyolca ve Portekizce dillerinde; barışı, saygınlığı, dünya ve doğa sevgisini, ve yardıma muhtaç insanları konu alan 11 adet şarkı olacak. Avrupa’dan başka bir kıtada (Güney Amerika-Arjantin) doğan ilk Papa olarak bilinen Papa Francis tüm insanlara eşitlik ve adalet sağlanması konusunda barışçıl bir tavır sergiliyor; hatta eşcinsel evliliğe de sıcak baktığı söylentiler arasında.

 

Böylesine ilginç bir albümü beklerken, yayınlanan ilk şarkıya hep birlikte göz atalım:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.