46. Pantene Altın Kelebek en iyi rap sanatçısı adayları belli oldu!

Türkiye’nin merakla beklenen ödül organizasyonlarından 46. Pantene Altın Kelebek Ödülleri’nde bu sene tam 39 kategoride oylama işlemleri devam ediyor.

Bu kategorilerden biri ise Türkiye’de yeni yükselen bir trend olan Türkçe Rap’ın temsil ettiği “En İyi Rap Sanatçısı” kategorisi öne çıkıyor. Türkçe Rap sevenler bu kategoriyi coşkuyla takip ediyor ve destekliyor. Rap kategorisinde Türkçe Rap’ın Ceza, Sagopa Kajmer, Fuat gibi emektarlarının yanı sıra oturmuş dinleyici kitlelerine sahip 90 BPM, Anıl Piyancı, Ezhel, Gazapizm, Şehinşah, Khontkar, İstanbul Trip gibi isim ve oluşumlar bulunmakta. Ayrıca şaşırtıcı bir durum olarak da bir Twitch yayıncısı olan Bege’de (Berkcan Güven) bu kategoride yer almakta.

Altın Kelebek Ödülleri ne zaman gerçekleşecek?

20 Eylül’de başlayıp 5 Ekim’de bitecek oylama maratonunda Türkiye’de yaşıyorsanız, Türkiye’de yaşıyorsanız 39 kategoride oy kullanabilirsiniz.  Tören 8 Aralık tarihinde düzenlenecek görkemli törenle açıklanacak. Kategorinin geri kalanıyla alakalı sohbetler ve bu kategori hakkındaki fikirlerimiz için videomuzu seyredebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.