Pakistan’ın Studio Ghibli Tarzında Stüdyosundan İlk Animasyon

Pakistan’ın ilk animasyon stüdyosu Mano Animation Studios‘un ellerinden çıkan ilk animasyon The Glassworker’ı yayınladı.

Tamamı el çizimleriyle oluşan çizgi film stüdyosu ilk bakışta Studio Ghibli‘yi andırıyor. Stüdyonun kurucu ismi Usman Riaz yaptığı çalışmalarda Hayao Miyazaki, Isao Takahata, Takeyuki Kanda ve Pixar gibi yerlere de gönderme yapıyor. Riaz bu konular hakkında ise “Japonların bunu yapış şekline hayran kaldım. Karakterlerini ve filmlerini hem vahşi batı temasında aksiyonlara sokmalarını, bunu yaparken de Japon geleneklerinden ödün vermemeleri beni çok etkilemiştir. Ben de kendi filmimde Pakistanlı biri gibi hayatını devam ettiren, Urduca konuşan ama Avrupalı gibi davranan bir cam işçisinin hikayesini anlatmak istedim.” diyerek bu stüdyonun gelişimiyle ilgili önemli şeyler belirtti.

Usman Riaz sadece animasyon değil müzik konusunda da yetenekli bir isim öyle ki NPRTEDx Talks gibi yerlerde çıkmıştır. 2016’da Mano Animation Studios’u kurmak için Kickstarter’da elli bin dolarlık bir kampanya başlatan Riaz, bu beklentisinin iki katı bir geri dönüş almıştır. Uzun metrajlı yapımını da 2020 yılında çıkarmak istediğini belirtiyor. Animasyondan başlangıç müziğini ve sahne arkası görüntüleri aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…