Usta Oyuncu Yalçın Menteş Hayatını Kaybetti! Yalçın Menteş Kimdir?

Usta Oyuncu Yalçın Menteş Hayatını Kaybetti! Yalçın Menteş Kimdir?

Türk tiyatrosunun usta oyuncusu Yalçın Menteş hayatını kaybetti.

Yalçın Menteş neden vefat etti ?

Usta oyuncunun acı ölüm haberini oğlu Atilla Menteş duyurdu. “Sevgili babam Yalçın Menteş’i kaybettik. Tüm yakınlarının ve sevenlerinin başı sağ olsun” diyerek bir açıklama gerçekleştirdi.  2013’te kangren olan bacağını kaybeden 58 yaşındaki oyuncu diyabetik ve akciğer kanseri nedeniyle bir süredir tedavi görüyordu. 12 gün önce Göztepe’de yer alan bir hastaneye kaldırılan sanatçı dün akşam hayatını kaybetti.

Yalçın Menteş neden vefat etti ? Yalçın Menteş kimdir?

Yalçın Menteş kimdir?

Yalçın Menteş, 1 Nisan 1960’ta İzmir Tire’de dünyaya geldi. İzmir’de liseyi bitirmesinin ardından, tiyatroya, 1977’de Turgut Özakman’ın Darılmaca Yok adlı oyunuyla giriş yaptı. 1999’da Çarli ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı Tatlı Kaçıklar adlı diziyle televizyon ekranlarında adından çokça söz ettirdi. Sonra reklam ajansı kurdu. Bir ara İzmir’deki halasının yanında muhasebeci olarak çalıştı. 1995’te Dikkat Yalçın Menteş adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenen Menteş, 100 Ünlü Yüz adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişilere sahnede yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.