ÖSYM giriş! ÖSYM 2019 KPSS sorularını ve cevaplarını açıklandı

ÖSYM giriş! ÖSYM 2019 KPSS sorularını ve cevaplarını açıklandı

ÖSYM giriş nasıl yapılır ve sonuçlara nasıl bakılır? ÖSYM adayların merakla beklediği 2019 KPSS soruları ve cevapları yayınlandı.

Adaylar ÖSYM’in aday işlemleri sistemine giriş yaparak KPSS sorularına ve cevap anahtarlarına ulaşabiliyorlar. Bu hafta sonu memur olmak isteyen binlerce kişi bu sınava giriş yaptı. Sınavın ardından adaylar, ÖSYM’nin yayınladığı KPSS soruları ve cevaplarını kontrol ederek sınavdan elde edeceği puanı hesaplayabiliyorlar. Aşağı tarafta yer verdiğimiz bağlantı aracılığıyla ÖSYM AİS sistemine TC kimlik numaranızı ve şifrenizi girin ardından 2019 KPSS sorularına ve cevaplarına göz atabilirsiniz. ÖSYM ais sistemi KPSS soru ve cevaplarının bulunduğu adrese buradan ÖSYM giriş yöntemi ile ulaşabilirsiniz.

ÖSYM giriş! KPSS sınav sonuçları ne zaman hangi tarihlerde açıklanacak?

KPSS için yapılan son duyuruya göre sonuçlar 29 Ağustos 2019 tarihinde ÖSYM tarafından açıklanacak. KPSS sınav sonuçları ÖSYM’nin internet sisteminden göz atılabilecek. Adaylar, ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemin (https://ais.osym.gov.tr) üzerinden ya da ÖSYM sonuç sorgulama sayfasından KPSS sınav sonucunuzu görüntüleyebileceksiniz. Sisteme giriş için şifresini unutan adaylar e-Devlet uygulaması üzerinden sisteme giriyorlar. Ayrıca T.C. Kimlik numarı ve e-Devlet şifresi ile sınav sonuçlarına ulaşılabiliniyor. KPSS ile alım yapılan kadrolar A ve B gurubu olmak üzere ikiye ayrılır. Bunun sonucunda kazanan adaylar kadroların uygunluğuna göre yerleştiriliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.