ÖSYM 25 Bin TL Maaşla Personel Alacak! ÖSYM İş İlanı Başvuru Şartları!

ÖSYM 25 Bin TL Maaşla Personel Alacak! ÖSYM İş İlanı Başvuru Şartları!

ÖSYM tarafından açılan iş ilanında 5 adet bilişim personeli sözleşmeli olarak alınacak.

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Başkanlığı (ÖSYM), bugün itibariyle Resmi Gazete‘ye verdiği ilana göre 5 adet personel arıyor. Yazılım uzmanı, veri tabanı uzmanı ile ağ ve sistem uzmanı kadroları için bu ilana göre başvuranlar sözlü sınav aşamasından geçecek. ÖSYM Bilgi Güvenliği ve Yönetimi Daire Başkanlığı’nda görev yapacak kişilerin başvuru yapabilmesi için Resmi Gazete‘de açıklanan şartlar şöyle:

Başvuru Şartları Nelerdir?

  • 4 yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca (YÖK) kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmaları gerekiyor.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda ücret tavanı iki katını geçemeyecekler için en az 3, diğerleri için en az 5 yıllık mesleki tecrübeye sahip bulunmak.
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgeleyebilmek.
  • Belge olarak öğrenilen programlama dillerinin belirtildiği onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi veya mezun olunan bölümden alınan eğitimi yapılan programlama dillerini belirten onaylı yazı, çalışılan yerden alınan ve kullanılan programlama dillerini gösteren onaylı yazı veya eğitim kurumlarından alınan kurs katılım sertifikaları gibi belgeler kabul edilir.
  • İyi derecede yazılı / sözlü İngilizce bilmek.
  • Erkek adaylar için muvazzaf askerlik çağına gelmemiş veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak
  • Mevcut projelere/yazılımlara hızlı adapte olmak ve geliştirmek, güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak
  • Yoğun iş ortamında, grup içinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek
  • Yaratıcı ve yenilikçi yaklaşımlara yönelebilmek ve öğrenmeye açık olmak
  • Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak

Bunlar dışında adayda 2018 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı’nın (KPSS) KPSSP3 puan türünden yüzde 70’i ile yabancı dil puanının yüzde 30’unun toplamı esas alınarak yapılacak sıralamaya göre yapılacak başarı durumuna göre belli olacak. Adayları 11 Mart ile 26 Mart tarihleri arasında ÖSYM‘nin resmi sitesinden başvuru yapması gerekiyor. İşe alınacak kişilerin maaşı 12.744,98 TL’den 25.489,96 TL’ye kadar belirlenebilecek.

https://www.youtube.com/watch?v=IbrH2aTlXVY

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.