Netflix’te Yayınlanan Organize İşler Sazan Sarmalı için BKM'den Açıklama!

Netflix’te Yayınlanan Organize İşler Sazan Sarmalı için BKM’den Açıklama!

Gişenin son haftalarda en hasılatlı filmlerinden olan Organize İşler Sazan Sarmalı filmi cuma günü Netflix’te yayına girdi. Ancak bu duruma herkesin şaşırması ve tepki gösteren sinema salonları da olunca BKM‘den bir açıklama geldi. Bu kararı yeni sinema yasasının 01 Temmuz 2019’a ertelenmesinin de sonucu olarakta görebiliriz. Açıklamada ise:

“Sektörümüzde yaşanan bu krizde ve değişen dünya koşullarında sinemayı ayakta tutmak adına yaptığımız bu anlaşmanın Türk sinemasını daha iyi bir yere taşıyacağına eminiz. Organize İşler Sazan Sarmalı filmi Netflix üzerinden Türkiye dahil toplam 190 ülkede yayına açılacaktır. İstanbul’a ait bir filmi dünya çapında milyonlarca izleyiciye sunmak kararımızın gelecekte Türk sinemasının da aynen Türk dizilerinde olduğu gibi dünya seyircisi ile buluşmasına destek vereceğini düşünüyoruz. Ülkemizin ve Türk sinemasının tanıtımına büyük katkı sağlayacağına kalpten inanıyoruz. Ayrıca bu özel anlaşma ile filmimizi dünyanın her yerinde yaşayan sinema seyircisine ve yurttaşlarımıza izletme imkanı bulduğumuz için sevinçli ve gururluyuz.

Netflix ile yaptığımız anlaşma sadece Organize İşler Sazan Sarmalı filmimiz için geçerlidir. Bu durum diğer BKM filmleri yalnızca sinemalarda gösterime girecektir. Filmimizin gişe rakamları beklenen düzeyde devam ederken, ülkemizde ve dünyanın her yerinde yaşayan seyircilerimize gösterdikleri büyük ilgi için yürekten teşekkür ederiz.” diyerek önümüzdeki zaman diliminde ne olacağıyla ilgili bir bilgi verdiler.

Organize İşler Sazan Sarmalı filmi netflix bkm açıklaması

Serinin ikinci filmi Sazan Sarmalı‘nda Asım Noyan ve çetesinin maceralarının devamını görüyoruz. Filmin deyişine göre İstanbul’da masumlar, suçlular ve ‘daha’ suçlular vardır deniliyor. Görüntü yönetmenliğinde Jean Paul Seresin’in bulunduğu yapımda Kıvanç Tatlıtuğ, Ata Demirer, Ekin Türkmen, Bensu Soral ve Demet Evgar gibi oyuncular yer alıyor. 1 Şubat’ta vizyona giren ve 1400 salonda gösterilen film 1 milyon 497 bin 202 kişi tarafından izlendi. Bu sonuçlarla beraber film 7 gün içinde 23 milyon TL’lik ulaşılması zor bir gelir elde etmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.