Orange Is The New Black Ekibi İsyan Etti

Son yılların fenomen şovlarından biri olan “Orange Is The New Black” setinden isyan sesleri yükseliyor. Yapımcı Jenji Kohan, Emmys’in diziyi komedi kategorisine almamasının ardından, drama olarak kabul edilmesine tepki göstermekten kendini alamamış ve haklı isyanını da şu cümlelerle dile getirmiş:

“Etiket yapıştırmak başlı başına sinir bozucu bir şey; insanların ihtiyaçlarını karşılamaktan başka bir işe yaramıyor. Hangi kategoriye sokarsanız sokun, kabulümüz. Komedi mi, dram mı? İyi iş mi çıkarıyoruz yoksa berbat mıyız? Bizi seviyor musunuz? Aslında benim sorunum güzellik yarışına katılmışçasına bir maraton içine sokulmakla alakalı. Bundan rahatsız oluyorum.”

Netflix Creative Arts Emmy Party

Henüz 3. sezonunu yayınlamış olan şov, bugüne dek dört kez Emmys’e aday gösterilerek kendini çoktan kanıtladı. Ancak biz biliyoruz ki ödül olayı işleri tamamen şişirmektenibaret. Kendilerini bir kalıbın altına sokmadan, hayata dair bir şeyleri anlatmalarından dolayı favori dizilerimizden biridir OITNB. Jenji Kohan da şu sözleriyle fikrimizi doğruluyor olsa gerek:

“Neşeliysek komik şeyler çekiyoruz, üzgünsek dram moduna giriyoruz çünkü hayatın her anını yansıtmayı umut ediyoruz. Ve hayat sadece komediden yahut sadece dramdan ibaret değil. Neden bir kalıba sokma gereği hissettiğinizi anlayamıyoruz.”

Orange Is The New Black‘te her an her şeyin olabileceğine dair bir video ile başbaşa bırakıyoruz sizi.

Kaynak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.