Okulun İlk Günü doodle oldu! Google'dan öğrencilere doodle sürprizi!

Okulun İlk Günü, Google tarafından doodle oldu. Google, anasayfasında Okulun İlk Günü 2019’a özel bilgiler verdi.

Bu sene 2019-2020 eğitim öğretim yılı bugün itibariyle başlayacak. İstanbul’da 3 milyon 200 bin öğrenci, 6 bin 900 civarında okulda, 116 bin derslikte yeni eğitim dönemi 9 Eylül itibariyle başladı. Trafik yoğunluğuna karşı önlemler alınırken İstanbul içerisinde pazartesi günü saat 06.00-14.00 arası toplu taşıma ücretsiz olacak. Dünyaca ünlü arama motoru Google, öğrencileri bugüne özel olarak unutmadı. Bugün okula başlayacak milyonlarca öğrenci için Okulun İlk Günü Doodle’ı hazırlayarak ekstra bilgileri de öğrenciler ile paylaştı.

Peki bu Google Doodle nedir?

Doodle, önceleri de kullanılsa dahi ilk olarak internetin ve arama motoru Google’ın ortaya çıkmasından sonra daha farklı bir anlama doğru evrildi. ‘Duğdıl’ şeklinde okunan Doodle günümüzde, arama motoru Google’ın ana sayfasında ‘Google’ yazan logosunun sanatsal, kültürel, bilimsel ve dikkat çeken çalışmalara dönüşmesi anlamına denk geliyor. Doodle denildiğinde insanların aklına gelen şey dikkat çekici logolar ve bilgi verici videolar oluyor.

Okulun İlk Günü doodle oldu! Okullar ne zaman başlıyor?

Milli Eğitim Bakanlığı yeni öğretim yılının başlayacağı tarihi belirledi. 2019-2020 eğitim öğretim yılı 9 Eylül Pazartesi günü başlayacak. Bu sene ilk kez uygulanacak olan ara tatil tarihleri de belli oldu. İlk dönem sonrasında ilk ara tatil 17-24 Kasım tarihleri arasında olacak. İkinci ara tatil ise 4-12 Nisan tarihleri arasında olacak. 9 Eylül’de başlayan birinci dönem 17 Ocak’ta karnelerin verilmesiyle tamamlanacak. Ara tatil sonrasında ikinci dönem 3 Şubat’ta başlayıp okul ise 19 Haziran 2020’de ise tatile girecek ve yaz tatili 11 hafta sürecek. Bu Google Doodle’a ise şuradaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.