Evet arkadaşlar sanatımıza durduğumuz yerden devam ediyoruz. Dünya her zaman kötü günler görüyor. ” Her zaman daha güzelinin olacağı hayallerimizi hiçbir zaman bitirmeyeceğiz. ” diyenler için Norveç’te sanatçılara kısmi imkanlar sağlayan bir program açıldı.

Ute_02

Peki nasıl gidebiliriz ? İmkanlar nedir ?

Norveç’te güzel bir doğa manzarasına konuşlanmış bir tepede bulunan Nordik Sanat Merkezi’nin dünyanın her bir yanındaki sanatçılara hoş bir haberi var.
Ute_03

Nordik Sanat Merkezi 2-3 aylık süre boyunca yaşam ve ofis alanı, aylık hibe, oturma izni veriyor ayrıca seyahat masraflarını da karşılıyor. 2017 başvuruları biten ve 1520 başvuru alan merkez için bir sonraki yıla elinizi çabuk tutmanızı öneriyoruz.

Sanat Merkezi hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse; programa profesyonel sanatçılar, tasarımcılar, mimarlar ve bağımsız küratörler başvurabiliyor. Birde ingilizcenizin akıcı ve ustaca olması gerektiğini söylemeliyiz. Eğer seçilen sanatçılar arasında yer alırsanız merkez size aylık yaklaşık  3500TL ( 10.000 NOK ) hibe veriyor ve 2100TL‘ye (6.000 NOK) kadar seyahat masraflarınızı karşılıyor. 5 adet ve 50m2’lik özel rezidanslar bulunan yerde sanatçıların üretimini yapabileceği gereken ekipmanların ve sınırsız internetin olduğu bir cennet vaad ediyor.

Başvuru ve ayrıntılı bilgi için şu adrese tıklayabilirsiniz : nkdale.no

H01

 

H03

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…