Nils Frahm Neue! Step festivali kapsamında yeniden İstanbul'a geliyor!

Nils Frahm, Neue! Step festivali kapsamında yeniden İstanbul’da sahne alacak.

Zorlu PSM’in yeni ve sonbahar festivali diye bahsedilen etkinliğinde sahne alacak isimler ve detaylar belli oldu. Zorlu PSM, 7. sezonunda yeni bir festival programını hayata geçirerek; neo-klasik, ambient, minimal, deneysel ve avangart türleri bir araya getiren Neue! Step ile 11-29 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirecek. Bu festivalde öne çıkan isimlerden Nils Frahm, 21. yüzyılın en zeki ve yetenekli bestecilerinden biri olarak gösterilirken yeniden İstanbul’a geliyor. Nils Frahm‘ın kendinizi bu dünyadan soyutlayan müzikleri dışında Víkingur Ólafsson, Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti, Peter Broderick yer alıyor. Onlara müzik kariyerlerini sonlandıran Wild Beasts’in solisti Hayden Thorpe, Douglas Dare, Sylvain Chauveau, Roberto Cacciapaglia gibi müzikte yeni arayışlara doğru yola çıkan ve müziğin anlamını genişleten müzisyenler eşlik ediyor. Son olarak ise Injazero Records Showcase kapsamında Heinali, Matt Emery ve C. Diab gibi isimler sahne alıyor.

Nils Frahm yeniden bu defa Zorlu PSM - Neue! Step festivali kapsamında 19 Eylül'de geliyor

Nils Frahm yeniden bu defa Zorlu PSM – Neue! Step festivali kapsamında 19 Eylül’de geliyor

Müziğine Tchaikovsky’nin son öğrencisi Nahum Brodski’den dersler alarak başlayan ve piyanoya farklı bir yaklaşım getiren Alman besteci, prodüktör ve multi-enstrümantalist Nils Frahm, Neue! Step kapsamında Turkcell Sahnesi’nde konser verecek. Klasik ve elektronik müziği birleştirdiği tarzıyla dikkat çeken Nils Frahm, 19 Eylül’de Zorlu PSM sahnesinde olacak.

İlginizi Çekebilir: Rough Trade Records Yılın En İyi 100 Albüm Listesi Yayında

Berlin Filarmoni’nin 12 Çellisti (29 Eylül), Peter Broderick (11 Eylül), İzlandalı piyanist Víkingur Ólafsson (27 Eylül), Hayden Thorpe (26 Eylül), şarkıcı, söz yazarı ve piyanist Douglas Dare (24 Eylül), Belçikalı müzisyen Sylvain Chauveau (20 Eylül) tarihlerinde sahne alacak. Roberto Cacciapaglia (24 Eylül) ve Injazero Records Showcase (18 Eylül) ise Neue! Step festivali kapsamında Zorlu PSM sahnelerinde konser verecekler. Festivalin biletleri 1 Ağustos tarihinden itibaren Biletix ve Zorlu PSM gişelerinden satışa sunuldu. Ayrıntılı bilgiye şuradaki adresten ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Obi-Wan Filmi Obi-Wan: A Star Wars Story Geliyor

Star Wars’un mücadeleci karakterlerinden Obi-Wan Kenobi filmi Obi-Wan: A Star Wars Story…

Godzilla: King of the Monsters’tan Yeni Tanıtım Videosu! (Vizyon 31 Mayıs)

Godzilla‘nın devamı Godzilla: King of the Monsters filminden yeni bir televizyon tanıtım videosu paylaşıldı.…