Nicholas Hoult’lu Tolkien Filminden Yeni Fragman Yayında! (10 Mayıs)

Nicholas Hoult’lu Tolkien Filminden Yeni Fragman Yayında! (10 Mayıs)

Nicholas Hoult’un J.R.R. Tolkien’ı canlandırdığı Tolkien filminden yeni bir fragman daha paylaşıldı.

Yüzüklerin Efendisi gibi bir serinin usta yazarı J.R.R. Tolkien’in yaşamını ve Orta Dünyayı nasıl yarattığı konu ediniyor. The Hobbit ve The Lord of the Rings gibi eserleriyle milyonlarca kişiyi hayal gücüne hayran bırakan yazarın o dönemde neler yaşadığına göz atacağız. Dome Karukoski‘nin yönetmenliğini yaptığı ve David Gleeson ile Stephen Beresford’un senaryosunu ele aldığı filmde; henüz çocukken yetim kalan Tolkien’in, okuldaki bir grup dışardan arkadaş arasında arkadaşlık, sevgi ve sanatsal ilham bulmaya çalışmasını anlatıyor. O dönem yaşanan I. Dünya Savaşı’nın başladığı karmaşa içinde Orta Dünya’yı yaratırken yaşadıklarına tanıklık edeceğiz.

tolkien fragman fotoğraflar film konusu vizyon tarihi sinemalar biyografisi izle

Filmin oyuncu kadrosunda başrole Lily Collins eşlik ediyor. Lily Collins, Tolkien’ın eşi Edith Bratt’i canlandırıyor. Bu ikiliye ise Colm Meaney, Patrick Gibson, Anthony Boyle ve Craig Roberts gibi oyuncular yardımcı oluyor. Tolkien filmi 10 Mayıs 2019’da yurtdışında gösterime girecek. Türkiye’deki vizyon tarihi ise henüz belli değil.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.