Netflix Ücretleri Yüzde 50 Düşüyor

Netflix Ücretleri Yüzde 50 Düşüyor

Online platformların önde gelenlerinden Netflix ücretleri yüzde 50 düşecek.

Yeni Başlayanlar İçin Netflix Nedir?

Netflix Inc. olarak kurulan firma film dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında çalışan Amerikalı bir şirkettir. 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulmuştur. Önceleri video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında uzmanlaşan platform internet ile beraber büyük bir atılım gerçekleştirdi. Adı, İngilizce internet anlamına gelen “net” ve Amerika’da sokak dilinde “filmler” anlamına gelen “flicks” kelimesinden türetilmiştir. 190’dan fazla ülkede 137 milyonu aşkın ücretli abonesi olan platform, ABD dışındaki ülkeler için yeni bir atılım yapmak istiyor. Temel, Standart ve Premium üyelik paketleri ile hizmet veren platformun Malezya’da mobil paketi 4 dolar yani masaüstü versiyonundan yüzde 50 ucuz durumda satışa sunuluyor. Bu hamleyle beraber Amerika ve Avrupa dışındaki gelir düzeyi düşük ülkelerde de iddiasını korumaya ve geliştirmeye çalışıyor. Platform bu yılın son çeyreğinde de kazanacağı 10 milyon yeni aboneyle toplamda 150 milyon aboneyle bu yılı tamamlamayı planlıyor.

Netflix Testing Half-Price for Mobile-Only

Firma ise henüz bu konu hakkında bir bilgi vermese de yakında Türkiye’de de böyle bir şey görebileceğimizi umuyoruz. Netflix’in şu anki Türkiye’ye özel fiyatları ise Temel paketinde 16 TL, Standart paketinde 28 TL ve Özel (Ultra HD) paketinde ise ayda 40 TL olarak belirlenmiş.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.