Netflix Türkiye Üyelik Fiyatlarına Zam mı Geliyor? Yeni Fiyat Denemesi!

Netflix Türkiye Üyelik Fiyatlarına Zam mı Geliyor? Yeni Fiyat Denemesi!

Online video platformlarının en önde gelen yeri Netflix ücretleri hakkında zam deneyi yaptı.

Netflix Nedir? Zam Yapacak Mı?

Netflix Inc. olarak kurulan platform film-dizi yapımcılığı ve dağıtımı alanında çalışan Amerikalı kökenli bir şirkettir. Platform 1997 yılında Kaliforniya’da Reed Hastings ve Marc Randolph tarafından kurulmuştur. İlk zamanlarında video-on-demand ile posta yoluyla DVD dağıtımı alanlarında kendini geliştiren platform internet ile beraber her sene daha çok büyüyor. Adı, İngilizce internet anlamındaki “net” ve Amerika’da sokak dilinde “filmler” anlamına gelen “flicks” kelimesinden ortaya çıkmıştır. 190’dan fazla ülkede 137 milyonu aşkın ücretli abonesi olan platform, son günlerde yeni fiyat denemeleri yapıyor.

Netflix Nedir? Zam Yapacak Mı?

Platformun şu anki güncel fiyatları şöyle:

  • Temel: 15,99 TL
  • Standart: 27,99 TL
  • Özel: 39,99 TL

Zam yapılması konusunda yapılan deneyde ise fiyatlar şu şekilde görünüyor:

  • Temel: 19,99 TL
  • Standart: 33,99 TL
  • Özel: 49,99 TL

Bu zamlarla beraber farklı fiyat politikalarını da düşünen firma 17,99 TL, Standart’ın 32,99 TL, Özel kategorisinin ise 47,99 TL‘lik bir versiyonu da deniyor. Ancak Netflix Türkiye tarafından sertsesli.com‘a yapılan resmi açıklamada: “Üyelerimizin Netflix’e verdiği değeri daha iyi anlamak için dönem dönem farklı fiyat politikaları test ediyoruz. Bu testler herkese açık değil. Ayrıca testlerde görülen fiyatları hiçbir zaman uygulamaya koymayabiliriz. Amacımız, Netflix üyelik ücreti politikasının doğrulundan emin olmaktır.” böyle belirtiliyor. Yakın zamanda bir zam görünmese de dolar ve euro’ya bağlı olarakta bir fiyat güncellemesi geleceğini öngörüyoruz ve umarız gelmez diyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.