Netflix Türkiye ekranlarında 2019'un en çok izlenen yapımları
|

Netflix Türkiye ekranlarında 2019’un en çok izlenen yapımları

Netflix Türkiye, 2019 yılı içerisinde en çok izlenen yapımlarını açıkladı. Bu listeler hazırlanırken Netflix içerisindeki dizi, film ve belgeselleri 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenlerin baz alındığını belirtelim.

Son olarak ikinci orijinal yapımı Atiye’yi 27 Aralık cuma günü yayınlayan Netflix, izleyici kitlesinden farklı yorumlar almaya devam ediyor. Ayrıca dizinin henüz ilk günlerinde izlenme sayılarıyla beraber ne kadar dikkat çektiğini fark ediliyor. Netflix Türkiye özelinde 2019 yılında hangi yapımların popüler olduğuna özel bir liste paylaşıldı. Bu listenin 28 gün içinde en az 2 dakika izleyenlerin baz alındığını ve dizilerin popüler sezonlarının istatistiklerine bakılarak hazırlandığının altını çizelim.

Netflix Türkiye’nin en çok izlenen yapımı Atiye dizisi

Netflix’in Türkiye içeriklerinden ikinci orijinal yapımı olan Atiye şimdiden ilk sırayı kapmış görünüyor. Onu ikinci sırada bu sene 3. sezonu yayınlanan La casa de papel izlerken, üçüncü sırada The Witcher yer aldı. Dördüncü sırada ise Hakan: Muhafız’ın 2. sezonu görünüyor. Bu dizileri ise sırasıyla Stranger Things’in 3. sezonu, Black Mirror, Sex Education, The Umbrella Academy, The I-Land ve You izliyor.

Netflix Türkiye 2019’da izlenen en popüler 10 dizi ve filmler listesi

Atiye 2. Sezon Ne Zaman Yayınlanacak?

Netflix’in yeni Türk dizisi Atiye 27 Aralık tarihinde izleyici ile buluştu. Atiye 2. sezon ise 2020 yılı içerisinde yayınlanacak.

Netflix Türkiye 2019’da izlenen en popüler 10 dizi ve filmler listesi

Bunun yanı sıra Netflix Türkiye’de en çok izlenen filmlerin sıralaması da belli oldu. Bunların başında Organize İşler: Sazan Sarmalı yer alıyor. Onu, Martin Scorsese’nin yönettiği ve kadrosunda Al Pacino, Robert de Niro, Joe Pesci gibi usta oyuncuların yer aldığı 3 buçuk saatlik orijinal Netflix yapımı The Irishman izlerken onu sırasıyla 6 Underground, Müslüm, Aykut Enişte, Hedefim Sensin, Murder Mystery, Arif V 216, Triple Frontier ve I Am Mother izliyor.

Netflix Türkiye 2019’da izlenen en popüler 10 dizi ve filmler listesi

Peki son olarak en çok izlenen belgesellere gelirsek ilk sıra Gezegenimiz adlı yapıma ait. Onu sırasıyla II. Dünya Savaşı’nın En Önemli Olayları (Renkli): S1, Facebook ve Cambridge Analytica skandalını konu edinen The Great Hack, Inside Bill’s Brain: Decoding Bill Gates, Homecoming: A film by Beyonce, The Mind, Explained, Formula 1: Drive to Survive, Kedilere Bulaşmayın: İnternette Katil Avı, Street Food: Volume 1: Asia ve The Last Czars takip ediyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.