Netflix Türkiye ve Berkun Oya'nın hazırladığı yeni Türk dizisi geliyor!

Netflix Türkiye ve Berkun Oya’nın hazırladığı yeni Türk dizisi geliyor!

Netflix Türkiye ve senarist Berkun Oya’nın iş birliği ile beraber hazırlanan yeni dizi geliyor. Sosyal sorunlara değinen bir drama dizisinin çekimlerinin başladığı duyuruldu.

Türkiye ve Dünya genelinde Uluslararası yapımlarının sayısını hızla arttırmaya devam eden Netflix, Türkiye yapımlarına devam ediyor. Türkiye yapımı ilk orijinal dizisi olan Hakan: Muhafız ile geniş izleyici kitlesine ulaşan platform, bunun yanına Atiye ve Aşk 101 yapımları eklerken ekstra olarak yeni projeler için hazırlanıyor. Şirket, geçtiğimiz günlerde Elif Şafak’ın Aşk romanın haklarını satın aldığını açıklamıştı. Bugün ise Masum dizisinin senaristi olan Berkun Oya imzalı yeni bir dizinin çekimlerine başlandığını basın ile paylaştı.

İlginizi Çekebilir: Netflix Kasım 2019 – Bu ay Netflix listesindeki yeni film ve diziler

Netflix Türkiye ve Berkun Oya imzalı yapım 2020 yılında yayınlanacak

Berkun Oya tarafından senaryosu yaratılan ve yönetilen dizinin yapımcılığını ise Krek Film adına Ali Farkhonde ve Nisan Ceren Göçen üstleniyor. İlk sezonunda 8 bölümden oluşacak dizisinin oyuncu kadrosunda Öykü Karayel, Fatih Artman, Funda Eryiğit, Alican Yücesoy, Tülin Özen, Defne Kayalar, Bige Önal ve Settar Tanrıöğen gibi oyuncular yer alıyor.

Dünya genelinde aynı anda 2020 yılında yayına girmesi planlanan dizinin konusu ise şöyle: “Farklı sosyo-ekonomik geçmişlerden gelen ve İstanbul’un renkli ve canlı hayatında şaşırtıcı tesadüflerle yolları kesişen kendine özgü bir grup karakteri konu alıyor. Şimdi ise ya yeni bir yola yürümek ya da karmaşık bir geçmişle hesaplaşmak zorunda kalacaklar. ”

Henüz dizi isminin paylaşılmadığı yapım 2020 yılında Netflix ekranlarında gösterilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.