Netflix'in Beren Saat'li Yeni Türk Dizisi Atiye Çekimleri Başladı!

Netflix’in Beren Saat’li Yeni Türk Dizisi Atiye Çekimleri Başladı!

Bir süredir hakkında konuşulan Beren Saat’in başrolünde yer aldığı yeni Netflix dizisi Atiye çekimlerine başlandı.

Aralık 2018’de ilk Türkiye’ye özel yapım dizisi Hakan: Muhafız ile merhaba diyen platform ikinci yerli dizisini duyurdu. Önce Twitter adresinden Beren Saat‘e hoşgeldin diyen platform dizinin ismi ve bu yapımla ilgili birçok bilgiyi açıkladı. Netflix, Twitter hesabı üzerinden “Müjdemi isterim! İkinci dizimiz Atiye’nin çekimleri başladığına göre, yeni sezon ne zaman sorularına hazırım.” metniyle yeni dizinin müjdesini verdi. Dizinin çekimlerine İstanbul’da başlanmış ve başta Göbeklitepe olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde sürecek.

Atiye Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Atiye Dizisinin Konusu ve Oyuncuları

Gizem-drama türündeki dizinin oyuncu kadrosunda başrole Mehmet Günsür, Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Tim Seyfi gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmenlikleri ise Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık üstlenirken ilk sezonu sekiz bölümden oluşacak dizi Şengül Boybaş imzalı Dünyanın Uyanışı adlı kitaptan uyarlanıyor. Senaryosunu Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizi konu olarak ise genç ve güzel ressam Atiye’nin gizemli ve bir o kadar mistik hikayesini konu alıyor. Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul’da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir. Fakat dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişiyor. Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfeder. Atiye ona bambaşka bir kapı açan bu gizemli olayın peşine düşerek antik tapınakta geçmişini aramaya karar verir. Atiye bu olaylar arasında gerçeklik ve ruhsal dengeyi geçmiş ile geleceğiyle beraber sorgulamaya çalışacaktır.

Bu yılın sonuna doğru gösterime girecek Atiye dizisi için yaz sonrasını beklemenizi öneriyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.