Netflix yapımı David Fincher yönetmenliğindeki Mank filmi açıklandı

Netflix ekranlarında yayınlanacak ve David Fincher‘ın yöneteceği Mank filminin detayları belli oldu.

Yönetmeni Seven, Fight Club, The Social Network, and Zodiac gibi yapımlarla tanıyoruz. Ancak son olarak 2014 tarihinde Gone Girl ile filmiyle gördüğümüz yönetmen beyaz perdeye geri dönüyor. Fincher bu yeni filmde geçtiğimiz yıl en iyi erkek oyuncu Oscar ödülünü kazanan Gary Oldman ile beraber çalışacak. Film, sinema tarihinin en önemli filmleri içerisinde gösterilen Citizen Kane’in senaristi Herman Mankiewicz’in biyografisi anlatılacak. Gary Oldman ise bu filmde başrolü oynayacak. Filmin senaryosu ise Fincher’ın babası Jack Fincher’ın 2003 yılında ölmeden önce kaleme aldığı senaryodan oluşturulacak.

David Fincher yönetmenliğindeki Mank filmi çok yakında Netflix ekranlarında olacak

David Fincher yönetmenliğindeki Mank filmi çok yakında Netflix ekranlarında olacak

Siyah beyaz çekileceği belirtilen filmin konusu tam olarak bilinmiyor. Fakat Mankiewicz‘in Citizen Kane filminin yapımının çalkantılı hazırlığı esnasında yönetmen Orson Welles ile yaşadığı hikayeleri anlatacak. Citizen Kane o dönem çok konuşulsa bile sadece bir adet Oscar kazanabildi. O da 1942 yılında kazandıkları en iyi özgün senaryo Oscar’ı oldu.

Filmde geçen Orson Welles işbirlikçisi John Houseman hakkında, “Mank, nevrotik bir içici ve zorlayıcı bir kumarbaz biriydi Ama aynı zamanda şimdiye kadar tanıdığım en zeki, bilgili, esprili, insancıl ve büyüleyici insanlardan biriydi.” diyerek bahsediyor. Netflix ekranlarında gösterilecek yapımın çekimleri Kasım ayında başlayacak. Mank’ın yapımcıları arasında David Fincher’a Cean Chaffin ve Douglas Urbanski gibi isimler eşlik ediyor. Yönetmen en son Netflix dizileri House of Cards, Mindhunter ve Love, Death & Robots.’u yönetmişti.

Mank filminin 2020 yılında Netflix‘te yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…