Netflix ekranlarında 2020 yılında yayınlanacak filmlerin listesi!

Netflix platformunda 2020 yılında yayınlanacak filmlerin listesi belli oldu. 2020 senesinde herhangi bir zaman içerisinde piyasaya sürülmesi planlanan yeni ve orijinal filmlerin en kapsamlı listesini sizlerle paylaşıyor ve öneriyoruz.

Bu listemizde Netflix Türkiye kütüphanesine şu zamana kadar açıklananları içeriyor. Şimdilik listemizde 29 adet film var. Şimdiye kadar hazırlanan en kapsamlı Netflix 2020 listesi olarak düşünüyoruz. Önümüzdeki süreçte bu liste güncellendikçe bizde bu listeye ekleme ve çıkarmalar yapmaya devam edeceğiz. Netflix’in orijinal içeriklerine ne kadar önem verdiğini biliyoruz. Bunun içinde son zamanda hem dizi ve hem filmlerinde özellikle kendi yapımlarına yer vermeye çalışıyorlar. Bu listemizde de tarihlerini bildiğimiz veya bilmediğimiz 2020 yılı içerisinde yayınlanacak filmleri liste haline getirdik. Bu liste öncesinde Netflix’te 2020 yılı içinde gösterilecek olan dizilerin listesine şuradaki içeriğimizden göz atabilirsiniz.

Netflix platformunda 2020 yılında devam edecek orijinal filmler

Öncelikli olarak 2020 yılı içerisinde gösterilecek yeni filmlere bir göz atalım.

 • The Old Guard: Eski Muhafız, Gina Prince-Bythewood tarafından yönetilen yaklaşmakta olan bir Amerikan aksiyon filmi. Aynı isimdeki çizgi romandan yola çıkılarak, filmde Charlize Theron, KiKi Layne, Marwan Kenzari, Matthias Schoenaerts ve Chiwetel Ejiofor rol alacak.
 • Miss Americana: Taylor Swift: Bayan Americana, Amerikalı şarkıcı-söz yazarı Taylor Swift ve kariyerinin birkaç yıl boyunca yaşadığı hayatı takip eden Lana Wilson’ın yönettiği yeni bir belgesel film. Film, 23 Ocak 2020’de 2020 Sundance Film Festivali’nde başlayacak ve 2020 yılı içerisinde Netflix’te gösterilecek.
 • Mank: Mank, senaryo yazarı Herman J. Mankiewicz ve Citizen Kane için senaryo kredisi üzerine yönetmen Orson Welles ile yaptığı savaşlarla ilgili Amerikan biyografik filmi. Film, başrolünde Gary Oldman ile babası Jack’in yazdığı senaryoya dayanan David Fincher tarafından yönetiliyor.
 • Uncorked: Film, Prentice Penny’nin yazıp yönettiği yaklaşmakta olan bir Amerikan drama filmi. Niecy Nash, Courtney B. Vance ve Mamoudou Athie’yi canlandırıyor.
 • Rebecca: Ben Wheatley’in yönettiği yeni ve romantik bir gerilim filmi. Daphne du Maurier tarafından aynı isimdeki romanın bir uyarlamasıdır.
 • Hillbilly Elegy: Ron Howard’ın yönettiği ve aynı isimde J.D. Vance’in anısına dayanan yeni bir film olarak öne çıkıyor.
 • Da 5 Bloods: Spike Lee’nin yönettiği yaklaşmakta olan destansı bir savaş draması filmi. Delroy Lindo, Clarke Peters, Isiah Whitlock Jr., Giancarlo Esposito ve Norm Lewis’i canlandırıyor.
 • The Boys in the Band: Gruptaki Erkekler, Joe Mantello’nun yönettiği yeni bir Netflix filmidir. Film Ryan Murphy, David Stone ve Ned Martel tarafından üretildi. Filmde Jim Parsons, Zachary Quinto, Matt Bomer ve Andrew Rannells bulunuyor.
 • To All the Boys: P.S. I Still Love You: Tüm Oğlanlara: P.S. Hala Seni Seviyorum Michael Fimognari’nin yönettiği ve Lana Condor, Noah Centineo, Janel Parrish, Anna Cathcart, Trezzo Mahoro, Madeleine Arthur, Emilija Baranac, Kelcey Mawema gibi oyuncular yer alıyor.
 • Eurovision: Andrew Steele ve Will Ferrell tarafından yazılan ve Ferrell, Rachel McAdams, Pierce Brosnan, Dan Stevens ve Demi Lovato’nun oynadığı David Dobkin’in yönettiği bir Amerikan komedi filmidir.
 • I’m Thinking of Ending Things: Şeyleri Bitirmeyi Düşünüyorum, Charlie Kaufman tarafından yazılmış ve yönetilen yeni bir drama filmi. Iain Reid’in aynı adlı romanına dayanıyor.
 • All the Bright Places: Tüm Parlak Mekanlar, Niven’ın aynı ismin romanına dayanan, Brett Haley’in yönettiği, Jennifer Niven ve Liz Hannah’ın senaryosundan Brett Haley’in yönettiği, yaklaşan bir Amerikan romantik drama filmi. Elle Fanning ve Justice Smith’i canlandırıyor. Netflix tarafından 28 Şubat 2020’de piyasaya sürülmesi planlanıyor.
 • The Last Thing He Wanted (İstediği Son Şey): Rees ve Marco Villalobos’un senaryosundan Joan Didion’un aynı adlı kitabına dayanan Dee Rees tarafından yönetilen yaklaşan bir İngiliz-Amerikan siyasi gerilim türünde bir filmdir. Anne Hathaway, Willem Dafoe, Ben Affleck, Toby Jones ve Rosie Perez.
 • A Fall from Grace: Tyler Perry’nin Grace’den A Fall’ı, Tyler Perry tarafından hazırlanan, yönetilen ve yönetilen 2020 Amerikan gerilim filmi. Film, tehlikeli yeni bir aşk bulan bir kadını takip ediyor. Bu Netflix tarafından çıkarılan ilk Tyler Perry filmi.
 • Tigertail: Alan Yang tarafından yazılan ve yönetilen yeni bir Amerikan drama filmidir.
 • The Willoughbys: Kris Pearn ve Cory Evans’ın yönettiği ve Pearn tarafından yazılan yaklaşan bir Amerikan-Kanadalı bilgisayar animasyonlu komedi filmi. Lois Lowry tarafından aynı isimdeki çocuk kitabına dayanmaktadır.
 • The Kissing Booth 2: Marcello ve Jay Arnold’un senaryosundan Vince Marcello tarafından yönetilen yaklaşan bir Amerikan genç romantik komedi filmi. Joey King, Joel Courtney ve Jacob Elordi’yi canlandırıyor ve 2018 filmi The Kissing Booth’un devamı niteliğinde olacaktır.
 • The Half of It (Yarısı): Alice Wu tarafından yazılan ve yönetilen yaklaşmakta olan bir Amerikan geleneği perdesidir. Leah Lewis, Alexxis Lemire, Daniel Diemer, Becky Ann Baker, Catherine Curtin, Wolfgang Novogratz ve Enrique Murciano’yu canlandırıyor.
 • Dick Johnson Is Dead: Yönetmen Kirsten Johnson ve ihtiyar babası, adamın ölümünü çeşitli yöntemlerle sahneye koyarken komik ve dokunaklı bir şekilde bu kaçınılmaz sonla yüzleşiyorlar.
 • The Platform: Çok katlı bir hapishanede, üzeri yemek dolu bir beton levha en üstten başlayıp giderek alçalarak üst kattaki mahkûmları doyurur, ancak alttakileri aç ve çaresiz bırakır.
 • Crip Camp: Woodstock yakınlarındaki engelli gençlere özel yaz kampında, gençlerin hayatını değiştirecek ve bir hareket başlatacak bir devrim filizleniyordu.
 • Spenser Confidential: Peter Berg tarafından yönetilen ve Sean O’Keefe tarafından yazılan yeni bir 2020 Amerikan gizem filmi. Robert B. Parker’ın yarattığı Spenser karakterine dayanan Ace Atkins’in Harikalar Diyarı’na dayanıyor.
 • Sergio: Craig Barker’ın senaryosunda Craig Borten’in senaryosunda yönettiği yaklaşan bir Amerikan biyografik drama filmi. Wagner Moura, Ana de Armas, Garret Dillahunt, Brían F. O’Byrne, Will Dalton, Clemens Schick ve Bradley Whitford. Dünya prömiyerini ise 28 Ocak 2020’de Sundance Film Festivali’nde gerçekleştirecek.
 • Over the Moon: Bu animasyon müzikal türü yapımda, mitolojik bir ay tanrıçasıyla tanışmayı uman bir kız inşa ettiği roketle uzaya çıkar.
 • Coffee & Kareem: Michael Dowse’ın Shane McCarthy’nin senaryosundan yönettiği yaklaşan bir Amerikan komedi filmi. Oyuncu kadrosunda ise Ed Helms, Taraji P. Henson, Betty Gilpin, Kral Bach ve David Alan Grier yer alıyor.
 • The Prom: Bu film aynı adı taşıyan Broadway müzikaline dayanan ve 2020’de yayınlanması planlanan ve Netflix’te yayınlanmak üzere olan Ryan Murphy tarafından yönetilen yaklaşmakta olan bir Amerikan müzik komedi filmi olarak göze çarpıyor. Meryl Streep, James Corden, Nicole Kidman, Andrew Rannells, Awkwafina ve Keegan-Michael Key ana rol oynamaktadır.
 • Out of the Fire: Sam Hargrave tarafından yönetilen ve Joe Russo tarafından yazılan yeni bir Amerikan aksiyon gerilim filmi. Chris Hemsworth ve David Harbour’un yıldızı. Daha önce “Dakka” olarak adlandırılmıştı.
 • Lost Girls: 24 yaşındaki Shannan Gilbert bir gece esrarengiz şekilde ortadan kaybolunca, annesi Mari (Oscar adayı Amy Ryan) için kızıyla, kendisiyle ve polisin taraflı tutumuyla ilgili kabullenmesi güç gerçeklerle yüzleştiği karanlık bir serüven başlar. Kızını ne pahasına olursa olsun bulmaya kararlı olan Mari Gilbert, Shannan’ın bilinen son adımlarının izini sürer ve kendi başına yürüttüğü araştırma onu, Long Island’ın dışındaki ücra bir kasabanın yakınında dışarıya kapalı bir yaşam süren bir topluluğa götürür. Öğrendiği gerçekler, kolluk kuvvetlerinin ve medyanın sayısı ondan fazla çözülmemiş seks işçisi cinayetini ortaya çıkarmasını sağlar. Mari, dünyanın yitip giden bu gencecik insanları unutmasına izin vermeyecektir.
 • Jingle Jangle: Bu film David E. Talbert tarafından yazılan ve yönetilen bir Amerikan Noel müzikal filmidir. Başrollerde ise Forest Whitaker ve Madalen Mills yer alıyor. Film 2020’de Netflix Türkiye ekranlarında gösterime girecek.

Kaynak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.