Neil deGrasse Tyson ile Cosmos'un Yeni Sezonundan Video

Neil deGrasse Tyson ile Cosmos’un Yeni Sezonundan Video

Neil deGrasse Tyson’ın sunumunu yaparak canlılık kattığı Cosmos: A SpaceTime Odyssey bu sefer Cosmos: Possible Worlds olarak geri dönüyor.

Cosmos: A Spacetime Odyssey adı ile 2014 yayınlanmaya başlanan belgesel serisi tüm hızıyla devam ediyor. ABD’li gökbilimci Carl Sagan‘ın 1980’lerde sunduğu çığır açan Cosmos’un takipçisi niteliğindeki belgesel dizi, astrofizikçi Neil deGrasse Tyson’ın anlatımı ile dönüyor. Her şey Neil deGrasse Tyson’ın çocukluğunda Carl Sagan’a yazdığı bir mektupla başlıyor. O yaşlardaki bir çocuğa geri dönüş yaparak onu mutlu edip ardından bilimci olmasını sağlamış. 2019 ilkbahar aylarında yayında olacak serinin yaratıcılığını  Ann Druyan yapımcılığını ise gene Seth MacFarlane yapıyor. Konular ise gene konuklarla beraber zaman ve uzay hakkında meselelere uzanacak.

Cosmos: Possible Worlds 

2014 yapımı bu ilk sezondan 5 yıl sonra Nat Geo ve FOX ekranlarında yayınlanacak 2.sezondan ilk videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.