Ne Obliviscaris – Portal Of I

 

 

2007 yılında 3 şarkılık “ The Aurora Veil ” adında ufak ama uzun süreli bir demo ile yola koyulan grup, hızlı bir şekilde karanlığın rahminden ayrılmayı başarmış. 5 yıl sonra ilk stüdyo albümleri olan Portal Of I’i doğaya sunuyorlar. Kalabalık olan grubumuzun enstrüman kadroları da oldukça geniş. En önemlisi ise sabit bir türe sığınmamaları. Dinlerken bir anda kendinizi black metalde, thrash metalde yada avant- garde tarzında bulabilirsiniz. İlk çıktıklarında birkaç gruba benzetilen Ne Obliviscaris’in kesinlikle kendi tarzı var. Albümümüz ise akustik gitar bölümleri ile elektro gitar riffleri, bas gitarı, kemanı aynı güç ve güzellikle karıştırırarak başlıyor. Beceri açısından ise hiçbir eksikleri yok. Mükemmel gitar kısımları çalarak ağırlığını koyuyor ve sessiz anlarda akustik hale dönüyorlar.

Sonrasında Presland’ın insanlık dışı hızı, efekt ve zil kullanımı ile davulu çeşitlendirerek başarılı olmasını sağlıyor. Grubun ses belirlemede en önemli faktörüyse kemancı temiz/vokalist Charles. Albümün temasını oluşturan duygusal kontrastı oluşturuyor ve bunu saldırganlığıyla dengelemeye çalışarak kendi dünyasına doğru yolculuğa devam ediyoruz.

 

 Spotify – Deezer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.