National Geographic Genius-Banderas

National Geographic‘in geçtiğimiz senelerde başlayan Genius adlı televizyon serisinin bu sıradaki ismi ünlü ressam Picasso oldu.

Bu yıl içinde televizyonda gösterilmeye başlanacak Genius : Picasso‘dan fragman yayınlandı. National Geographic’in ilk senaryolu yapımı olan ve ilk sezonuyla Emmy Ödülleri’nde 10 adaylığı bulunan GENİUS (DEHA)’nın bu yılki sezonunda Picasso‘ya Antonio Banderas hayat verecek. Banderas, Pablo Picasso’nun hayat hikayesinin kendisini her zaman derinden etkilediğini söyledi: “National Geographic ve Deha ekibiyle böyle bir projede çalışmak çok heyecan verici. Dünyanın en yenilikçi ressamlarından biri olan ve benim doğduğum şehir Málaga’da doğmuş olan Picasso’ya büyük saygı duyuyorum.” diye belirtiyor.

 Picasso

Picasso, kariyeri boyunca günümüzde dünyanın ünlü müzelerinde sergilenen ve aralarında efsanevi tablolar Guernica ve Les Demoiselles D’Avignon’un da yer aldığı 50.000’den fazla çalışmaya imza attı. Sanatla ilişkisini “Bir fikirle yola çıkıyorum. Sonra o fikir başka bir şeye dönüşüyor.” diyerek açıklamasıyla biliyoruz.

Dizi 24 Nisan’da National Geographic’te gösterilecek. Yönetmenliğini Kenneth Biller’in senaryosunu da Noah Pink ile ortak yazdığı diziden ilk fragmanı aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…