Müslüm Gürses'in Biyografik Filminden İlk Fragman

Müslüm Gürses’in Biyografik Filminden İlk Fragman

Arabesk müzik tarihine damgasını vuran sanatçılardan Müslüm Gürses‘in hayatının anlatıldığı “Müslüm” adlı yapımdan ilk fragman paylaşıldı.

1953’te hayata gözlerini Müslüm Akbaş adıyla açan arabesk, türk halk müziği sanatçısı Müslüm Gürses‘in biyografik filminin çekimlerinin bitmesine az kalmış. Yönetmenlik koltuğunda Hakan Kırvavaç’ın olduğu ve senaryosunu da Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi‘nin yazdığı film bu sene içinde vizyona girecek. Konusunun ise biyografik olarak anlatılacağı yapımda Müslüm Gürses’in çocukluğundan itibaren geçirdiklerine tanıklık edeceğiz. Filmde, Müslüm Gürses’in çocukluğunu Alper Parlak, gençliğini Şahin Kendirci, orta yaşlı halini ise Timuçin Esen hayat veriyor. Kadro olarakta kuvvetli olan Müslüm filmdeki diğer oyuncular Turgut Tunçalp, Ayça Bingöl, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Erkan Can ve  Zerrin Tekindor bulunuyor.

Müslüm Gürses Filmi

Kendisi de 1979 yılında ilk defa İsyankar filmiyle kamera karşısına geçen Gürses, toplam 38 sinema filminde rol almıştır. Kendisi diskografik olarakta 80’nin üzerinde eserle güzel işler yapmıştı. Filmin bu yıl gösterime girmesi bekleniyor. 2013’te kaybettiğimiz ustaya güzel bir saygı duruşu olacağını umacağımız filmin ilk fragmanını aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.