Müslüm Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Müslüm Filminden Yeni Fragman Yayınlandı

Arabesk müzik tarihine damgasını vuran sanatçılardan Müslüm Gürses‘in hayatının anlatıldığı Müslüm filminden yeni fragman paylaşıldı.

1953’te hayata gözlerini Müslüm Akbaş adıyla açan arabesk, türk halk müziği sanatçısı Gürses‘in biyografik filmi çekimleri bitti. Yönetmenlik koltuğunda Ketche (Hakan Kırvavaç)’ın olduğu ve senaryosunu da Hakan Günday ve Gürhan Özçiftçi‘nin yazdığı film bu sene içinde vizyona girecek. Konusunun ise biyografik olarak anlatılacağı yapımda Gürses’in çocukluğundan itibaren geçirdiklerine tanıklık edeceğiz. Filmde, Gürses’in çocukluğunu Alper Parlak, gençliğini Şahin Kendirci, orta yaşlı halini ise Timuçin Esen hayat veriyor. Kadro olarak ise kuvvetli olan filmdeki diğer oyuncular Turgut Tunçalp, Ayça Bingöl, Güven Kıraç, Erkan Kolçak Köstendil, Erkan Can ve Zerrin Tekindor yer alıyor. Kendisi de 1979 yılında ilk defa İsyankar filmiyle kamera karşısına geçen Gürses, toplam 38 sinema filminde rol almıştır. Kendisi diskografik olarakta 80’nin üzerinde eserle güzel işlere imza atmıştı.

müslüm gürses müslüm film fragman vizyon tarihi oyuncular senaryo

2013’te hayatını kaybeden sanatçıya bir nevi saygı duruşunda bulunulacak. Film, 26 Ekim’de vizyona girecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.