(MSB) Askeri kurumlar 16 bin 760 askeri personel memur alımı ne zaman?

MSB askeri kurumlar yani Genelkurmay Başkanlığı 16 bin 760 askeri personel memur alımı yapacak.

Milli Savunma Bakanlığı (MSB), personel alımı için Basın İlan Kurumu resmi portalından ilanını yayınladı. Basın İlan Kurumu ilan.gov.tr adresinde yayınlanan ilana göre memur alımı ve askeri personel alımı yapılacağı duyuruldu. Askeri personel statüsünde MSB Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) sözleşmeli er alımları yapacak. Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı’na alınacak adaylar hakkında tüm detaylar haberimizde…

MSB Personel Alımı Başvuru Şartları:

1 – Adaylar başvuru siteden tüm yazılar denilen ekranına E-devlet üzerinden giriş yapacak.

2 – Giriş yaptıktan sonra başvuru sihirbazı üzerinden ilerleyerek bilgilerim kısmından eğitim, iletişim, askerlik ve diğer istenen bilgileri mutlaka dolduracak ardından Tercih ekranına otomatik olarak yönlendirilecektir.

3 – Adaylar eğitim bilgisi alanında eğitim bilgisi ekle butonuna bastıktan sonra eğitim bilgilerini dikkatlice girmelidir.

4 – Terhis Belgesinin aslını veya e-Devlet üzerinden alınacak bilgisayar çıktısını getireceklerdir.

5 – Askerlik hizmetini yapmamış olan adaylar Askerlik Durum Belgelerini e-Devlet üzerinden temin edebileceklerdir (onaylı olması şartı aranmayacaktır) diyerek belirtiliyor.

6 – MSY 33-3 Sağlık Muayene Yönergesi 5.Bölüm 1-a maddesine istinaden;

a maddesi: FYT’ye katılabilmek için tek hekimden (aile hekimi, kurum hekimi vb.) “adayın spor (şınav, mekik ve koşu) yapmasında sakınca olmadığına dair rapor” ve,

b maddesi: “FYT sırasında ortaya çıkabilecek her türlü sağlık problemimde sorumluluk tarafıma aittir” ibaresi bulunan “Muvafakat Yazısı” ile sınava katılıp mülakattan geçeceklerdir.

7 – Adaylar başvuru yapmadan önce mutlaka kılavuzu ve başvuru şartlarını dikkatle okumanızı öneriyoruz.

Bu maddelerin dışında Milli Savunma Bakanlığı 20 ile 25 yaşları arasında personel arıyor. Jandarma ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ise 27 yaş üstü olmama şartını sunuyor. Bu ilana şuradaki adresten göz atabilirsiniz.

Milli Savunma bakanlığı 13 bin Sözleşmeli er alacağını, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı ise 3 bin 675 Astsubay personeli alacağını ilan ettiler. 6191 Sayılı Sözleşmeli Erbaş ve Er Kanunu esaslarına göre alınacak bu sözleşmeli er adayları ön sözleşme yapılarak askeri bir eğitimden geçecekler. Askeri eğitimi başarı ile tamamlayanlarla, yetkili komutanlıklarla beraber dört yıldan fazla olmamak kaydıyla en az üç yıllık sözleşme yapılıp ardından müteakip sözleşmeler, bir yıldan az, üç yıldan fazla olmamak şartıyla azami yedi yıllık hizmet süresi sonuna kadar uzatılabileceklerdir. Sözleşmeli erbaş ve erler, sözleşme süreleri sona ermeden sözleşmelerini tek taraflı olarak feshedemeyeceklerini belirtelim.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.