Mors Principium Est – …And Death Said Live ( 2012 )

 

Finlandiya’dan her yıl çıkan onlarca metal grubunun içinden azı ortaya koydukları tavırla göze çarpar. Diğer gruplar ise bu grupların yaptıklarını taklit ederek ünlerinin artmasını sağlayamazlar. 1999 yılında bunlara eklenen MPE’de ise durum daha farklı. Melodik metalin alıştığımız kasvet kırıntılarına az miktarda rastlanması onları diğerlerinden ayıran en önemli farklardandır. 2003 yılında belki de bir daha yapamayacakları güzellikte “Inhumanity” albümünü çıkarttıklarında, kendimizi katil riffler ve melodi okyanuslarının içine Curiosity ile yola koyulurken bulduk.

Sonrasında “The Unborn” ve “Liberation=Termination” albümleriyle saldırganlık düzeylerini arttırarak daha fazla ses efekti eklemeleri ivmeyi azaltmalarına neden oldu. Elemanlar arasındaki değişikler grubun akıbetini kötüye değil, aksine iyiye götürdü. 5 yıl sonra klavyeciyi ekipten ayırıp 2 gitarist kattıklarını gördük. Bu değişiklikle pek çok grubun yaptığı gibi klavyenin arkasına gizlenilmediği bir çizgide ilerliyorlar. Şarkı oluşumu, riff yapısı ve açık çalmaları ile teknik yetenekleri sayesinde öndeler. Solist Ville’in ise mülteci ritminde söylemeyi bırakarak tonunu biraz daha yükseltmesi gerekiyor. “Inhumanity” ‘i mutlaka dinleyiniz.

 

Spotify – Deezer

 

Albüm listesi aşağıda.

1. “The Awakening” – 0:55
2. “Departure” –  5:44
3. “I Will Return” – 4:29
4. “Birth of the Starchild” – 4:12
5. “Bringer of Light” – 4:16
6. “Ascension”- 4:30
7. “…and Death Said Live”- 2:01
8. “Destroyer of All” – 3:57
9. “What the Future Holds?” – 5:28
10. “The Meadows of Asphodel” – 4:24
11. “Dead Winds of Hope” 6:23

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.