Danimarkalı sanatçı ikinci albümü ile ilgili detayları paylaştı ve yeni tekli yayınladı.

‘nun yeni albümü Forever Neverland Chess Club / RCA Victor etiketi ile 19 Ekimde raflardaki yerini alacak. Şarkıcı aynı zamanda albümde yer alacak yeni teklisi Sun In Our Eyes’ı da digital olarak yayınladı. Sun In Our Eyes’da pop şarkıcısına Amerikalı DJ ve prodüktör Diplo eşlik ediyor.

MØ şarkı ve albüm hakkında açıklamalarda bulundu: Diplo ve ben uzun zamandır ortaklaşa çalışıyoruz. Binbir türlü sebeplerden bir tanesi olarak onunla çalışmayı seviyorum çünkü her zaman özgür ve yaratıcı bir sürecin sonunda çıkan ürünü beğeniyorum. İkimiz de Sun In Our Eyes’ı en başından beri sevdik. Onu benim için özel kılan şey, her zaman müzikte özlem duyduğum iki bileşenin birleşimidir: canlandırıcı ve melankolik ortam. Sun In Our Eyes yeni albümüm Forever Neverland’in ilk teklisi ve şarkı, hayali aşk ve kabarcığın içinde yaşamayı konu alıyor. Bunlar aynı zamanda albümün de konusu. Bu şarkı şu ana kadar yaptığımız her şeyin bir araya gelmesi gibi bir şey hissettiriyor, aynı zamanda yeni bir albümle uyumlu yeni bir başlangıç.

Diplo ise; “MØ ve ben stüdyoda özel bir yapıya sahibiz. Herhangi bir zaman beraber çalıştığımızda günde üç veya 4 şarkı yazarız ve her zaman daha iyiye ulaşırız. Sun In Our Eyes’ın beraber yazdığımız en iyi şarkı olduğunu düşünüyorum. ” diyerek şarkı hakındaki görüşlerini bildirdi.