Mini Konsol Game Boy: PocketSprite Geliyor
|

Mini Konsol Game Boy: PocketSprite Geliyor

Yanımızda rahatlıkla taşıyabileceğimiz miniklikteki Game Boy : PocketSprite geliyor. Her geçen gün teknolojinin yön değiştirmesi ve bunun sonuçları olarak oyun deneyimlerimizde değişmeye devam ediyor. Birçok ünlü ve güçlü oyun konsollarını oynamaktan keyif alıyoruz.

Bu pazarda da Magnavox, Atari, Nintendo, Sega, NEC, 3DO, SNK, Sony, Microsoft gibi markalar ön plana çıksa da farklı çözümlerde çıkış yolları arıyor. The PocketSprite da NES, SNES, Game Boy ve daha pek çok cihazın oyunlarını çalıştırabilen bir alet olarak karşımıza çıkıyor.

 

Game Boy - PocketSprite

 

Özellik olarak ise PocketSprite 25mmx22mm, 96×64 pikselli bir ekrana, ESP32 çift-çekirdekli 240 MHz MCU işlemciye, 128MB dahili hafıza, 520KB RAM ve 448KB ROM’a sahip. Bunun yanı sıra güç, A, B, Başlat (Start), Select (Seç) ve Gamepad tuşları, 13mm mono hoparlör, Wi-Fi ve Bluetooth bulunuyor. Bunun yan ısıra micro USB girişi ile şarj olabilen 250mAh batarya da saatler sürecek oyun keyfini sunduğu iddia ediliyor. Açık kaynak kodlu olan bu konsola oyun yüklemek ve oyunları çalıştırmanız da gayet kolay gözüküyor.

Crowd Supply sitesinde destek bekleyen ve belirlediği hedefe ulaşan PocketSprite, iki farklı versiyonla satılıyor. Kit versiyonunda Game Boy’u siz oluşturuyorsunuz. Ancak 55 dolarlık versiyonda Game Boy kullanıma hazır halde sizlere geliyor. 15 Mayıs 2018 tarihinden itibarende bütün dünyaya satışa sunulacağı söyleniyor. Ürünün videosuna aşağıdaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.