Müzik dünyasının ikonik müzik fotoğrafçısı Mick Rock‘ın belgeselinden ilk fragman yayınlandı.

Mick Rock : David Bowie, Lou Reed, Queen, Blondie, Iggy Pop, Daft Punk ve daha birçok sanatçının konser fotoğrafçılığını yapmış. David Bowie’nin Ziggy Stardust adlı şarkısı albüm ve şarkısında fotoğraflar çekmiş bir isim. Belgeselde ise Father John Misty’nin Queen II çalışmasından başlayıp Mick’in henüz genç yaşında uyuşturucuyla mücadelesi ve diğer sanatçılar ile Bowie’nin nasıl fotoğraflarını çekmeye başladığını anlatıyor.

“Bence adınız ruhumu sızdırdı. Bir Rock ‘n’ Roll fotoğrafçısı istiyorsan, ona ne demeliydin? Ona Mick Rock derlerdi … David’in [Bowie] gelene kadar çok fazla performans fotoğrafçılığı yapmamıştım. İnsanlara “Kim olduğunu bilmiyoruz, ancak kişisel bir fotoğrafçı var, bu yüzden büyük bir anlaşma olması gerekir” fikrini vermek için tasarlandı. ” diyerek belirtiyor Mick Rock.

Geçtiğimiz dönem prömiyerini Tribeca Film Festival‘de yapan belgesel 7 Nisan’da vizyona girecek. Shot! The Psycho-Spiritual Mantra of Rock adlı belgeselin ilk fragmanını ise aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.