Metallica’dan 2 CD’lik Yeni Albüm Sürprizi

Metallica’dan gecenin bu saatinde sürpriz bir haber geldi. Bir anda yeni albümlerinden “Hardwired” adlı şarkılarına çektikleri klibi yayınladılar.  Ünlü grup 18 Kasım’da yayınlayacakları ve 2 CD şeklinde olacak albümün adı “Hardwired… To Self-Destruct” olacak. Grubun ilk klibini aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Yeni albüm için neler söylendi ?

Haziran ortasında albümün miksajına başlayan gruptan Lars Ulrich şu açıklamaları yapmıştı “Neredeyse bitti sayılır. Yapılması gereken birtakım başka işler var. Bugünlerde METALLICA’da bulunmak, sadece bir albüm yapmaktan ibaret değil. Bir sürü farklı şey var ve bir yandan onları da halletmemiz gerekiyor. Diğer işler tamamen bittiğinde albüm üzerinde çalışıyor. Açıkçası bunu seviyoruz. Sadece albüm, turne, albüm, turne olmaması hoşumuza gidiyor. Kısacası sürekli yapacak bir şeyler oluyor ama bir yandan albüm de bitmek üzere.” Bundan sonra yaptığı bir açıklamada ise “”Müzikal yaratım sürecinin sonuna geliyoruz ve ileriye bakıp bu albümü tüm evrenle nasıl paylaşmamız gerektiğine yoğunlaşıyoruz. Haziran ayında oturup tüm bunları nasıl ortaya koyacağımızı, adının ne olacağını ve içinde ne olacağını belirleyeceğiz.” demişti.

Evet Metallica’nın son albümü üzerinden 8 yıl geçti birçok hayranı heyecanla yeni albümü bekliyor. Bu albümün ise nasıl olacağına tabii ki grubun elemanları karar vermiş olacak. Metallica’yı fazla sevmeyebiliriz. Birçok yere yakıştırmayabiliriz. Ancak grubun metali dünyada duyuran ve yayan bir şekilde var olduğunu görüyoruz. Ve başına buyruk verdikleri kararlar onları Metallica yaparak her yerde bir adım daha öne çıkarıyor. Albüm ile ilgili diğer detaylar şöyle :

hEz5AbO

 

Disc One

Hardwired
Atlas, Rise!
Now That We’re Dead
Moth Into Flame
Am I Savage?
Halo On Fire

Disc Two

Confusion
Dream No More
ManUNkind
Here Comes Revenge
Murder One
Spit Out The Bone

Disc Three (Deluxe Edition Only)

Lords Of Summer
Riff Charge (Riff Origins)
N.W.O.B.H.M. A.T.M. (Riff Origins)
Tin Shot (Riff Origins)
Plow (Riff Origins)
Sawblade (Riff Origins)
RIP (Riff Origins)
Lima (Riff Origins)
91 (Riff Origins)
MTO (Riff Origins)
RL72 (Riff Origins)
Frankenstein (Riff Origins)
CHI (Riff Origins)
X Dust (Riff Origins)

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.