Megadeth Yeni Albüm Kayıtlarına Başladı

Amerikalı thrash metal devi Megadeth yeni albüm kayıtlarına başladığını duyurdu.

Megadeth, Dave Mustaine’in liderlik ettiği Grammy ödüllü thrash metal grubudur. 1983 yılında kurulmuş, 2002 yılında dağılmış ve 2004 yılında yeniden bir araya gelmişlerdi. Metallica, Slayer ve Anthrax ile birlikte thrash metal’in dört büyük grubundan biri olarak anılırlar. 1985’te ilk albümleri Killing Is My Business… And Business Is Good! albümüyle gördüğü ilgiyi Peace Sells… But Who’s Buying?, Rust in Peace albümleriyle devam ettirdi. Marty Friedman ve Nick Menza’nın grupta olduğu zaman ise grubun en iyi dönemi olarak bilinir. Son olarak grup kadrosunda Dave Mustaine, David Ellefson, Kiko Loureiro ve davulda Dirk Verbeuren ile yoluna devam ediyor. Bir süredir yeni albüm çalışmalarına devam eden ekipte Dave Mustaine, 16. albüm için Twitter’dan ilk videoyu paylaştı.

Prodüktörlüğünü Dystopia albümünde de iyi bir iş çıkaran Chris Rakestraw üstleniyor. Megadeth’in 16. stüdyo albümü 2019 yılının yaz aylarına doğru yayınlanması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.