Matrix 4 resmen kabul edildi! Matrix 4 ne zaman vizyona girecek?

Matrix 4 resmen kabul edildi! Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss yeniden başrolde

Matrix 4 kabul edildi ve resmi çalışmalara başlandı. Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss yeniden Neo ve Trinity rolleriyle başrolde yer alacak.

Sinema dünyasının en kült ve fenomen yapımlarından Matrix serisi yeni filmiyle yola devam ediyor. Warner Bros. Pictures ve Village Roadshow Pictures ortaklığında çekilecek 4. filmin yönetmenlik koltuğunda yeniden Lana Wachowski oturacak. Orijinal üçlemeyi kardeşiyle beraber beyaz perdeye aktaran Wachowski, bu sefer tek başına olacak. Warner Bros. Pictures’tan Toby Emmerich Variety‘e yaptığı açıklamada, “Lana, gerçek bir vizyona sahip, özgün ve orjinal bir sinema kişiliğidir. Matrix evreninin yeni filmini yazıp, yöneteceği ve yapımcısı olacağı için çok heyecanlıyız ve bekliyoruz.” diyerek önümüzdeki dönemle ilgili beklentilerini aktardı. Serinin ilk 3 filminin dünya genelinde 1.6 milyar dolarlık bir gişe hasılatı yakaladığını da belirtelim.

Matrix 4 filminin başrollerinde Keanu Reeves' Neo, Carrie-Anne Moss ise yeniden Trinity karakterini canlandıracak

 

Yeni filmin başrollerinde Keanu Reeves’ Neo, Carrie-Anne Moss ise yeniden Trinity karakterini canlandıracak

Filmin 20. yılına özel olarak duyurulan bu habere ek olarak Lana Wachowski ise, “Lilly ile benim 20 yıl önce keşfettiğimiz fikirlerin birçoğu şimdiki gerçekliğimize daha da yakın. Bu karakterleri tekrar hayatımda göreceğim için çok mutluyum ve harika arkadaşlarımla çalışmak için yeni bir şans için minnettarım.” dedi. 4. filmin senaryosunda yönetmenle beraber Aleksandar Hemon ve David Mitchell kaleme alıyor. Grant Hill ise filmin yapımcılarından birisi olacak. Matrix 4’ün ilk 3 filmin devamı niteliğinde olup olmayacağını da ilerleyen zamanlarda göreceğiz. Filmin oyuncu kadrosunda Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss’a ek olarak kimlerin olacağı ilerleyen zamanlarda açıklanacak.

Matrix filminin orijinal özetine dönecek olursak, bir yaşanan gerçek vardır, bir de yaşananın ötesinde olan gerçeklik… Biri rüya, diğeri ise Matrix! Neo, son derece tehlikeli bir adam olan Morpheus’un gerçeği bildiğine inanmaktadır. Bir gece Neo, kendisini başka bir dünyaya götürebilecek güzel yabancı Trinity ile tanışır. Bu kızın götüreceği dünyada, Neo Morpheus’u bulacak ve Matrix hakkında bir şeyler öğretmeye çalışacaktır. Neo, Tam olarak kavrayamadığı şeylerin yaşamını kontrol ettiğini biliyor.. Peki ya nedir bu Matrix? diyerek bahsedilmiştir. Yeni filmde Morbius karakterine Laurance Fishburne‘nin kadroda yer alıp yer almayacağı henüz belli değil. Kendisinin yerine daha genç bir ismin olabileceği konuşulsa da bir şekilde 4. filme eklenme ihtimali de yüksek görünüyor.

Matrix 4 filmi ne zaman vizyona girecek?

Matrix 4 filminin çekimlerine 2020 yılının ilk aylarında başlanacak. Filmin 2023 yılına kadar vizyona girebileceği konuşulsa da biz 2021’de vizyonda göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.