Ultimate Eears’tan UE Boom2 İncelemesi
|

Ultimate Ears’tan UE Boom 2 Hoparlör İncelemesi

Bir süredir elimizde olan Ultimate Ears ürünü UE Boom 2 höparlör incelemesiyle karşınızdayız.

Dağda, Ovada ve Yağmurda

Bir hoparlörle beraber nerelere gideceğinizi düşündüğünüz mü ? İşte bu hoparlörle istediğiniz yere gidebilirsiniz.

Özellikle son birkaç yıldır kablosuz cihazlara duyulan ihtiyaç arttıkça bunun yanında kullandığımız diğer teknolojik ürünlerinde çeşitli bağlantılarla kablosuz kullanım olarak özelleştirildiğini görüyoruz. Bunun için Ultimate Ears markasının UE Boom2 adlı ürünü incelemek için elimize geçti.

İlk olarak kutu tasarımı ve içeriği ile başlayalım. Kutunun da ürün gibi 360 derecelik ses tutkusuna bağlı şık bir tasarımı var. İçinden ise ürünün yanında klasik olarak beklediğimiz araçlar ; şarj aleti ( içinde birçok ülkeye göre priz bağlantısı ), kullanım klavuzu ve kablosu çıkıyor. Ürüne geçtiğimizde ise üzerinde kolayca + ve – ile ses arttırma, azaltma tuşlarını üst tarafında ise açma – kapama ve bluetooth bağlantısı için düğmesini görüyoruz. Bu kısımda birde birkaç vuruşta şarkıları durdurabilir veya oynatabiliyorsunuz. Alt kısma geçtiğimizde ise bir adet jack girişi, mikro usb ve bir yere sabitlemek için ise bir adet vida deliği bulunuyor. UE Boom2’yi Apple Store ve Google Play üzerinden uygulamasını indirerek ekolayzır, alarm ve birçok kişinin ortak kullanımı için ayarlayabiliyoruz. Bu uygulamayı indirmeden de kolayca güncel ve bluetooth’u bulunan birçok cihazla ürüne bağlanıp sesi açabilirsiniz. Ürünle Spotify, Youtube ve birçok sitede durdurma ve oynatma yeteneklerini rahatlıkla kullanıp sesini arttırabiliyorsunuz. Bu durumlar arasında ürünün tap komutlarını biraz sert uygulamak gerekiyor ve birde bağlanırken her ürüne kolaylıkla bağlanamayabiliyorsunuz.

ue-boom-2-10

Bu kadar kullandık ve bize vaad edilen 15 saatlik bir batarya süresi var bunu nereden öğrenebiliyoruz diye düşünürseniz. Ürünün + ve – tuşlarına beraber bastığınızda ingilizce olarak kalan batarya miktarının yüzdesini sesli bir komutla belirten bir ses duyuyor olacaksınız. UE Boom2’nin teknik özellikleri 98 feet yani 29 metreye kadar kablosuz kullanım belirtse de bu açık alanda bile 15-20 metre sonrasında bağlantının kopabileceğini gördük. Evde ise iki oda arasında kullanırken de zorlanabilirsiniz. Ancak gene de 15-20 metrenin bile size rahatlıkla yeteceğini söyleyebiliriz. Birde su geçirmezlik özelliğinden bahsedelim. Gerek yağmurda gerek derede birçok yerde suya sokup sesi sonuna kadar açtım, birkaç kez 1-2 metreden yere düşürdük gene de birşey olmadı ve bu işkence testlerinden ürün rahatlıkla geçti. Bu yüzden ürünün dayanıklılığına 10 üzerinden 10 verilir.

Bu tür bir ürün alacaksanız ve bu miktarlarda bir bütçeye sahipseniz gidip bu ürünü incelemenizi tavsiye ediyoruz. Logitech’e bu inceleme şansı için teşekkür eder ve devamını getirmeyi umuyoruz.

Teknik Özellikler

360 derece hoparlör, her yönde ses verir
Siri ses entegrasyonuna sahip UE BOOM 2 ile müziğinizi çalmak için Siri’ye söylemeniz yeterli
Elinize uyan, çok yönlü, her yere uygun şekil
Suya dayanıklılık açısından IPX7 derecesine sahip, kire dayanıklı, şoka dayanıklı tasarım
iPhone, iPad veya iPod touch’ınızdan 98 fite kadar uzaktayken kablosuz olarak şarkılar arasında geçiş yapın, ses düzeyini ayarlayın ve telefonları yanıtlayın
Kesintisiz müzik olanağı sağlayan, 15 saate kadar dayanan şarj edilebilir pil
Bir veya iki kez dokunarak parçaları oynatın, duraklatın ve atlayın
Sesi yaymak ve ses düzeyini artırmak için iki UE BOOM’u kablosuz olarak birbirine bağlayın

https://www.youtube.com/watch?v=kv9otmTuUO8

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.