O zamanların ilk fanzinlerinden olan ve sloganıyla “Türkiye’nin en az satan müzik dergisi” Laneth 18 Şubat’ta Salon İKSV’de gerçekleşecek Laneth’li Bir Gece özel geceye az kaldı. Fanzinin çıkışının ardından kendi bütçesi ve cesaretini de katarak 22 Eylül 1991 yılında Harbiye Açıkhava’da düzenlenen konser artık Youtube’da yerini aldı.

Geçtiğimiz gün bizimde haberini yaptığımız ve heyecanla beklediğimiz gecenin yıllar öncesinde sahne olduğu tutkuyu geçte olsa görebilmek içimde güzel hisler uyandırıyor. Laneth’li Bir Gece ile Mart ayında yeni albümünü yayımlayacak olan Pentagram, Türkiye’nin en köklü thrash metal gruplarından Metalium, Kronik ve en son konserini 2013 yılında veren ve o zamandan beri hayranları tarafından özlemle beklenen Radical Noise ve bu geceye özel adını Dr.Razor olarak değiştiren ve Dr.Skull şarkıları çalacak olan Razor sahne alacak. Gecenin sunucusu Aptülika, DJ’i ise Nikki Wild olacak.

O zamanlar Aptulika, Metin Demirhan’ın sunduğu Metallium, Pentagram, Hazy Hill gibi efsane isimlerin sahneyi paylaştığı konser kaydına Youtube’dan ulaşabiliyoruz. Metallium’un Behind the Power, Draggin’ to Mayhem, Towards to Crematorium parçalarını söylediği videoyu aşağıdaki bağlantıdan izleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…