Laneth'li Bir Gece'de Görüşmek Üzere!

Türkiye’nin en az satan müzik dergisi” sloganıyla yayın hayatını 1991-1994 yılları arası devam ettiren okuyucuların heyecanla posta beklediği Laneth kendi ismi dışında birçok sanatçıya ulaşmış, etkinlikler düzenlemiş bir fanzinden daha ötesiydi. Benim yazmaya başladığımda önüme çıkan ve böyle oluşumlar varken benim daha iyisini nasıl yapabileceğimi hep düşündürten ve üzerine heyecan duymamı sağlayan oluşumlardan biridir.

18 Şubat günü Salon İKSV Laneth’li Bir Gece etkinliği ile canlanacak. 90’ların başında Çağlan Tekil öncülüğünde memleketin ilk metal fanzini olarak çıkarılan Laneth’i sert bir şekilde anmak için Türk Metali’nin kült grupları sahne alacak.  The Worst of LANETH adıyla da 2012’de sınırlı bir sayıda üretilen sayı ise yoğun ilgiden dolayı hızlıca tükenmişti.

Laneth'li Bir Gece

 

Gecede Mart ayında yeni albümünü yayımlayacak olan Pentagram, Türkiye’nin en köklü thrash metal gruplarından Metalium, Kronik ve en son konserini 2013 yılında veren ve o zamandan beri hayranları tarafından özlemle beklenen Radical Noise ve bu geceye özel adını Dr.Razor olarak değiştiren ve Dr.Skull şarkıları çalacak olan Razor sahne alacak. Gecenin sunucusu Aptülika, DJ’i ise Nikki Wild olacak.

Laneth Bir Gece Posteri

 

Sizde bir geceliğine geçmişe dönmek ve tarihi anımsamak istiyorsanız şuradaki adresten biletlere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…