Laneth Bir Gece 2 Etkinliğiyle Şubat Ayında Yeniden Salon'da

Geçtiğimiz sene ilki düzenlenen  Laneth Bir Gece bu yıl Laneth Bir Gece 2 etkinliğiyle 10 Şubat’ta Salon İKSV’de olacak.

“Türkiye’nin en az satan müzik dergisi” sloganıyla yayın hayatını 1991-1994 yılları arası devam ettiren okuyucuların heyecanla posta beklediği Laneth kendi ismi dışında birçok sanatçıya ulaşmış, etkinlikler düzenlemiş bir fanzinden daha ötesiydi. Benim yazmaya başladığımda önüme çıkan ve böyle oluşumlar varken benim daha iyisini nasıl yapabileceğimi hep düşündürten ve üzerine heyecan duymamı sağlayan oluşumlardan biridir.

Bu Gecede Kimler Çalacak ?

10 Şubat günü Salon İKSV Laneth’li Bir Gece 2 etkinliği ile tekrar canlanacak. 90’ların başında Çağlan Tekil öncülüğünde memleketin ilk metal fanzini olarak çıkarılan Laneth’i sert bir şekilde anmak için Türk Metali’nin kült grupları sahne alacak. The Worst of LANETH adıyla da 2012’de sınırlı bir sayıda üretilen sayı ise yoğun ilgiden dolayı hızlıca tükenmişti. Bu seneki kadrosu da geçtiğimiz yıla göre nostaljiye olan özlemi tekrardan alevlendirecek şekilde.

Laneth Bir Gece 2 Salon İKSV

Gecede 11 yıl aradan sona bu konserle tekrar sahneye çıkacak The Climb, son konserini 1975’te Erkin Koray’ın açılış ismi olarak vermiş ve geçtiğimiz günlerde plak formatında ‘The Godfather of Turkish Punk’ isimli toplama albümü çıkan Tünay Akdeniz, 1999 tarihli ‘Telaşa Mahal Yok’ isimli ilk albümünün kadrosuyla sahne alacak Rashit, bir death metal grubu için oldukça ilerici bir sound ve anlayışla kaydedilen 1999 çıkışlı ‘Tout Va Bien’ kısaçalarını baştan sona cayır cayır çalacak olan Asafated, Murder King ve 20 seneye yakın süredir sessizliğini koruyan Ankaralı grup Hazy Hill’in şarkılarını yorumlayacak Razor sahnede olacak. Konser sonrası Nikki Wild’ın DJ seti ile gece devam edecek.

Biletler 16 Ocak’tan itibaren Biletix ve İKSV’de olacak etkinliği kaçırmamanızı öneriyoruz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

You May Also Like

Bu Ay Neler Var ?

Merhaba arkadaşlar yaz geldi. Malum evde, işte sıcaktan şikayet edilmeye çoktan başladı.…

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı!

The Seven Deadly Sins 4. sezon yayın tarihi açıklandı. Dizinin yeni sezonuyla…