Ladytron Yeni Albümün İkinci Teklisini Yayınladı: The Island

Ladytron Yeni Albümün İkinci Teklisini Yayınladı: The Island

Yeni gelecek olan albümün ikinci teklisi The Island 17 Ağustos’ta yayınlandı.

7 yıl aradan sonra yeni bir albüm çıkartacaklarını açıklayan İngiliz synthpop grubu, henüz adı açıklanmayan albümün ilk şarkısı The Animals’ı Mart ayında dinleyicilerinin beğenisine sunmuştu. Albümün ikinci teklisi The Island ise cuma günü yayınladı. Şarkı aynı zamanda EP versiyonu ile beraber dinleyiciye sunuldu. EP, 2 şarkıdan oluşuyor. The Island’ın yanında enstrümantal synthpop eseri Tropic Of Capricorn’da EP’de bulunuyor.

Grubun solitsi Helen Marnie, PAPER Magazine’den Jhoni Jackson’a yeni tekli hakkında konuştu. “Çok uzun zamandır uzaktaydık; yedi yıl ya da sekiz yıl oldu. (Ben) İnsanları korkutmayacak bir şey yazmak istedim aynı zamanda daha önceden nasıl olduğumuza, Ladytron’un iyi yanlarına dayandım ama belkide biraz daha farklı bir şeyler tanıtacağım. Bence The Island, ilk başladığımız zamanlardaki Ladytron’a kulak veriyor. Biraz daha pop olmasını istedim ama pop kelimesindeki rahatsız edici etkiden uzak olmasını da istedim. Bu yüzden yüksek sentezler, arpegli sentezler ve bunun gibi şeyler var.”

Ladytron’un henüz adının duyurmadığı albümün bu yılın son çeyreğinde yayınlanacağı açıklanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.