Kuruluş Osman fragmanı yayında! Kuruluş Osman ne zaman başlıyor?

Kuruluş Osman fragmanı yayında! Kuruluş Osman ne zaman başlıyor?

Kuruluş Osman dizisinin fragmanı yayınlandı. Diriliş Ertuğrul‘un devam dizisi olan Kuruluş Osman’ın ilk tanıtımı rekor kırdı.

Geçtiğimiz günlerde ilk tanıtımı yapılan dizinin fragmanı çok konuşuluyor. Kuruluş Osman ne zaman başlayacak aramaları da artarak devam ediyor. Yapımcılığını Mehmet Bozdağ’ın üstlendiği Kuruluş Osman 1. bölüm tanıtımı tüm sosyal medya hesapları hesapları dahil olmak üzere 5 günde toplam 20 milyonun üzerinde görüntülendi. Başrolünde Engin Altan Düzyatan’ın yer aldığı Diriliş Ertuğrul dizisinin devamı niteliğinde olacak dizi çok yakında başlayacak.

Dizinin ilk tanıtımı şöyle: “Osman Bey sisler arasından atıyla babası Ertuğrul Bey’in otağına gelir ve kararlı biçimde bey otağına yürür. Otağın kapısını açmasıyla ışık huzmeleri arasında sahibini bekleyen tahtı görür. Tahtın üzerinde sancak, pusat ve rahlenin üzerinde Kur’an’ı Kerim vardır. Kur’an-ı Kerim’de Fetih Suresi sayfası açıktır. Osman, tahta doğru hareket ettikçe yer sarsılır. Dış sesteki Şeyh Edebali, ona iktidarı kuracağı cihan devletini müjdeler ve beylik öğütleri verir. Osman’ın göğsünde kuracağı ve nesli tarafından dünyaya yayılacak olan cihan devletini temsil eden çınar ağacı belirir. Diz çöken ve başını göğe çeviren Osman Bey, hilali görüp Allah’a teslim olur. Tahta tekrar baktığında ise taht boştur. Sancak, pusat ve Kur’an-ı Kerim, Osman’ın gönlüne işlenmiştir.”

Kuruluş Osman ne zaman başlıyor?

Dizinin ilk fragmanı yayınlandı. İlk fragmanda Şeyh Edebali’nin şu sözleri: “Ey Oğul! Unutma! Yolumuz; ezelden ebede kadardır. Gayemiz; gönüller yapmaktır. Davamız; kul olmaktır”, “Ey Oğul! Hilalin gölgesinde adalet ol. Merhamet ol. Derman ol. Gazi ol. Devlet ol” ve “Ey Oğul! Millete bey olasın. Mazlumlara Fatih olasın. Zalimlere Yavuz olasın. Diyarlara Süleyman olasın. Devleti ebed müddet olasın” yer aldı. Dizinin oyuncu kadrosunda başrole Özge Törer, Aslıhan Karalar, Ragıp Savaş, Ayşegül Günay, Nurettin Sönmez gibi isimler yer alıyor.

Kuruluş Osman dizisinin yayın tarihi henüz belli değil. Ancak birkaç hafta içinde başlaması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.