Avustralyalı saykodelik rock grubu King Gizzard & The Lizard Wizard yeni albümü Polygondwanaland’ı ücretsiz olarak yayınladı.

Bu sene içinde 5 tane albüm çıkartacağını belirtip şu zamana kadar da 4 tanesini yayınlayadılar. King Gizzard & the Lizard Wizard‘ın son stüdyo albümü Sketches of Brunswick East‘te yer alan Countdown için çekilen video’nun yaratıcılığını ise Jason Galea yapmıştı. Mild High Club ile yayınladıkları bu albümden sonra grubun şimdi ise yayınlaması gereken 2 albüm kalmıştı. Yeni albümde de grup ilginç davranarak albümü direk piyasaya sunup bir de bunu ücretsiz yayınlıyor. Bu arada grup 13-14-15 Mart’ta Salon İKSV’de unutulmaz konserler verecek.

Grubun solisti Stu MacKenzie yapılan röportajda da Erkin Koray, Aşık Veysel, Selda Bağcan gibi efsanevi isimlerden de etkilendiğini belirtiyor. Saykodelik öğelerin devam ettiği klasikleşmiş King Gizzard & The Lizard Wizard gitar besteleriyle oluşan Poligon temalı albümü aşağıdaki bağlantıdan dinleyebilirsiniz. Albümü ise şuradaki bağlantıdan indirebilirsiniz.