|

King Gizzard & the Lizard Wizard İstanbul’a Geliyor!

Uzun zamandır heyecanla beklenen Avustralyalı ekip King Gizzard & the Lizard Wizard Mart ayında İstanbul’a geliyor.

Bu sene içinde 5 tane albüm çıkartacağını belirten ve şu zamana kadar da 3 tanesini yayınlayan acayip bir grup bu. King Gizzard & the Lizard Wizard‘ın son stüdyo albümü Sketches of Brunswick East‘te yer alan Countdown için çekilen video’nun yaratıcılığını ise Jason Galea yapmıştı. Mild High Club ile yayınladıkları bu albümden sonra grubun şimdi ise yayınlaması gereken 2 albüm kalmıştı. Grubu daha çok türk ezgilerinden Aşık Veysel şarkılarına benzer melodilerinden tanıyoruz. Türk psychedelic müziğini, kendi içlerinde harmanlayarak kullanan ekip kısa sürede herkesin ilgisini çekmeye başlamıştı.

Sabah böyle bir haber duyacağımızı bilmiyorduk ancak duyduktan sonra hemde iki gün üst üste konser olması sevindiriyor. Salon İKSV‘de olacak konserin tarihleri 14-15 Mart olarak belirlenmiş. Ayrıntılara şuradaki ve şuradaki adresten ulaşabilirsiniz. O zaman sizi şöyle 4 şarkılık bir King Gizzard & the Lizard Wizard maratonu için aşağıdaki bağlantıya bağlıyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.