Kidrobot'un Jean-Michel Basquiat Oyuncak Koleksiyonu Satışta

Kidrobot’un Jean-Michel Basquiat Oyuncak Koleksiyonu Satışta

Jean-Michel Basquiat’un 18 parçalık oyuncak koleksiyonu Kidrobot ile geri dönüyor.

Yaşam tarzıyla ilgili oyuncaklarıyla bildiğimiz Kidrobot markası Basquiat’un eserlerini satışa açtı. ABD’li ünlü ressam ve graffiti sanatçısı olan Jean-Michel Basquiat‘a özel bir koleksiyon paylaştı. Firma aynı zamanda sanatçı profilleri, fotoğrafçılar, tasarımcılar ve yaratıcılarında içinde bulunduğu Artestar ile bir partnerlik anlaşmasına vardı. Basquiat, 1970’lerin sonlarına doğru başlayan sanat hayatında henüz 27 yaşında 1988 yılındaki ölümüne kadar devam etti. Kuşağının önemli isimlerinden olan Basquiat 20. yüzyılın en önemli sanatçılarından olarak kabul edilir. Eserlerinde genellikle keskin, ham ve cesur bir renk bileşimiyle öne çıkan sanatçı zekası ve kentsel imgeleri de eserlerinde gösterir.

Jean-Michel Basquiat Series

Kidrobot’un Dunny Art Figures serisi olarak adlandırdığı çıkacak ürünlerin her birinin fiyatı ise 11.99 dolar değerinde. Oyuncaklara şuradaki bağlantıyla beraber göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.